תיעוד ומעקב: איזה מצלמות חשוב להכיר?

כחלק מההתקדמות הטכנולוגית המהירה כל כך לה אנו עדים בעשורים האחרונים, גם עולם הצילום הולך ומתקדם בקצב מסחרר.

, ב' באייר תשע"ט

תיעוד ומעקב: איזה מצלמות חשוב להכיר?-ערוץ 7
מצלמות אבטחה
צילום: pixabay

בעוד לפני כעשרים שנים רובנו אפילו לא ידענו מהי מצלמה דיגיטלית, כיום לכל אחת ואחד מאיתנו ישנה מצלמה דיגיטלית איכותית ביותר בכיס של המכנסיים, כחלק מהסמארטפון שלנו. מה שמצלמה של הסמארטפון עושה היום, המצלמות המשוכללות ביותר בעולם לא עשו לפני כמה עשורים ספורים בלבד. בעוד כולנו מכירים מצלמות דיגיטליות "רגילות" דוגמת אלו שבסמארטפון, לא כולנו מודעים לכמה סוגים של מצלמות מתקדמות ויעילות ביותר, כאלו אשר יכולות לשפר את החיים שלנו. בקטע הבא נסקור שתיים מהן – מצלמות דרך ומצלמות אבטחה.

לתעד את כל מה שקורה בזמן הנהיגה – מצלמות רכב

מצלמה לרכב, הידועות גם כ"מצלמת דרך לרכב", הופכת למוכרת ונפוצה יותר ויותר בשנתיים האחרונות. אם תחפשו מצלמות אלו סביר להניח שתמצאו כי אתם כבר מכירים לפחות כמה אנשים אשר הצטיידו במצלמה לרכב, מסיבות טובות מאוד.

מצלמת דרך היא מצלמה המוצבת בסמוך לשמשה הקדמית (או האחורית) של הרכב, ובדרך כלל מחוברת ישירות לשמשה עצמה או לדשבורד (במקומות רבים נקראות מצלמות לרכב גם "מצלמות דשבורד"). מצלמה מתעדת באופן רציף את כל מה שנשקף משמשת הרכב בזמן הנהיגה, וניתן לכוונן גם לצלם ולהקליט בזמן שהרכב חונה. כך, אנחנו מקבלים תיעוד מצולם איכותי ביותר של כל מה שמתרחש בזמן הנהיגה. במצבים רבים תיעוד זה יכול להיות מועיל ביותר ולחסוך לנו הרבה מאוד כסף ועגמת נפש. למשל, במקרה של תאונת דרכים בה מתעורר וויכוח בנוגע למה שבדיוק התרחש ועל מי מוטלת האחריות לתאונה (ויכוח נפוץ מאוד בכבישי ישראל...), מצלמת הרכב מספקת עדות חד משמעית אשר תזכה את מי שצריך. גם במקרה של עבירות תנועה שונות תיעודה של מצלמת הרכב יכול ומשמש כראיה בבית המשפט לתעבורה, ובכך יכול לזכות את בעל המצלמה והרכב מעבירות בהן הואשם על לא עוול בכפו.

היתרון המשמעותי שמעניקות מצלמות אלו הופך אותן לנפוצות יותר ויותר, עד שלבסוף אולי אפילו ייהפכו לסטנדרט בכל רכב חדש.

קל, פשוט וזול מתמיד – מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה היו בעבר נחלתם של מוסדות ובתי עסק שונים, והיוו עניין טכני מסובך אשר דרש מערך לוגיסטי מסוים ובקיאות טכנית בתחום. כיום, יכול/ה כל אחד/ת מאיתנו לרכוש מצלמת אבטחה איכותית ביותר, כולל כאלו המצלמות ב 360 מעלות ובכך מכסות אזור נרחב ביותר, במחיר מזערי של כמאתיים שקלים (!!!) ואפילו פחות מכך.

מצלמות האבטחה הללו מתקשרות ישירות עם הסמארטפון ולכן ניתנות לשליטה מרחוק, ומאפשרות לנו לראות בדיוק מה קורה בבית, במקום העבודה, בחנייה של הרכב או בכל מקום אחר שחשוב לנו, בזמן אמת ומכל מקום.

האיכות המרשימה והעלות המזערית של מצלמות אבטחה אלו הופכים גם אותן לאביזר נפוץ ביותר כיום, כזה המעניק שקט נפשי ופותר בעיות רבות עבור אנשים רבים.

לקטלוג מצלמות של היצרנים Foscam, Motorola, Xiaomi ועוד היכנסו https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=4881