עפולה: קרית חינוך למגזר החרדי

עיריית עפולה אישרה תכנון מתקדם לבניית קרית חינוך חרדית שתכלול גני ילדים, מבנה תלמוד תורה ובית ספר לבנות

בן שאול , ג' באייר תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

על רקע ההתרחבות והתבססות הקהילות החרדיות בעפולה עילית, אישרהועדת התכנון העירונית את האצת תכניות הבינוי הסופיות להקמתה של קרית חינוך חרדית הכוללת גני ילדים, בית ספר, תלמוד תורה, ועוד, שתוקם בשכונה החדשה בעפולה עילית, בצמידות לקרית ויזניץ על מאות תושביה.

על פי התכניות, יוקם מבנה בית ספר לבנות הכולל 16 כיתות לימוד וחצר ענקית, חדרי ספח וספריה, במתחם סמוך ייבנה תלמוד תורה מפואר הכולל 16 כיתות נוספות לבני הקהילה עם חצר משחקים רחבת ידיים בקומפלקס מושלם. בנוסף מתוכננת בניית 8 כיתות גן, 4 לבנים ו־ 4 לבנות, כשבסמוך לכל כיתה חצר מיוחדת.

גורמים בעיריה מציינים כי התכנון הוא ביוזמתו ובדחיפתו האישית של ראש העיר אבי אלקבץ הרואה צורך בדאגה לכלל התושבים בעיר באופן שוויוני ואף מתכוון לסייע במימון הפרויקט ובהשגת תקציבים להשלמת הקריה המפוארת שצפויה לשמש בעוד מספר שנים אלפי ילדים חרדיים.

קרית החינוך החדשה תשרת את קהילת ויזניץ ותהיה אבן הפינה לצמיחתה של השכונה המסמלת את פריחת הבניה החדשה בעיר בהיקפים משמעותיים של מאות יח"ד. בעיריה מציינים לשבח את הח"כ הטרי יעקב טסלר שסייע בהשגת האישורים הנדרשים לתכנית.

ראש העיר אבי אלקבץ אמר בתום ישיבת המועצה כי "אחרי שמינינו את ידידי צורי לסגן ראש העיר, אני שמח לקדם יחד איתו ויתר חברי המועצה החרדיים את המשך ההתפתחות של כלל הציבוריים בעיר. עפולה היא עיר של כולם, בכלל ובפרט מאז נכנסתי לתפקידי".

סגן ראש העיר צורי כהן, נציג רשימת שס"ג, התייחס להתקדמות בתכניות ואמר כי "חזרתו של ראש העיר לתפקיד היא בשורה חדשה המלמדת על שינוי מבורך ביחס למגזר החרדי שמקבל את המגיע לו ככל התושבים בעיר. הפרויקט החדש הוא בשורה של ממש".