צוואת הנופלים: להעניש את האויבים

אביו של רון קוקיא הי"ד מגנה את הטקס הישראלי-פלסטיני בערב יום הזיכרון וקורא להחריף את צעדי ההרתעה כדי למנוע את הפיגוע הבא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ט

בועז קוקיא, אביו של חייל צה"ל רון הי"ד שנרצח על ידי מחבל בפיגוע בערד, מסביר בשיחה עם ערוץ 7 את מחאתו נגד הטקס המשותף לישראלים ופלסטינים שהתקיים אתמול בתל אביב.

"אתמול מחיתי על קיום הכנס האלטרנטיבי של עמותות השמאל עם קצת משפחות שכולות ופלסטינים. מחיתי נגד התופעה הזאת שפוגעת באחדות של עם ישראל ובזכרונם של חללי מערכות ישראל. זו גם הכנסת פוליטיקה פסולה לתוך יום הזיכרון", אומר קוקיא.

הוא מוסיף כי "היום יום חשוב של אחדות עם הזיכרון ולקראת החגיגות של יום העצמאות. המסר הוא להמשיך לצמוח, להתפתח, להיבנות, להמשיך את החיים אבל לא לשכוח להילחם ברוע של האויבים מבית ומבחוץ. אנחנו מחזקים את כל המשפחות השכולות ואת כל עם ישראל ששנת העצמאות החדשה תהיה יותר טובה מקודמתה".

לשאלה מה צריך לעשות כדי למנוע את השכול הבא והאם עונש מוות למחבלים יכול לייצר הרתעה עונה קוקיא, "אני מקווה שבכנסת הבאה יחוקקו את עונש המוות ויקדמו את חבילת ההרתעה שאנחנו מקדמים כפורום המשפחות השכולות. התחילו עם חוק הקיזוז וביטלו חלק מהתנאים המפליגים בכלא, ביטלו קיצור של שליש למחבלים רוצחים ומסייעים לרצח, אבל זה רק עשירית ממה שצריך לעשות. על המדינה לפעול ביתר עוצמה ובמאה אחוז מאמץ כדי להילחם בטרור".

על השאלה כיצד ממשיכים אחרי שמאבדים בן הוא משיב, "אנחנו ממשיכים. אמרתי לחיילים שלי אחרי שחבריהם נפלו במלחמת לבנון הראשונה, שהצוואה של אלה שנפלו היא להמשיך לחיות ולהתפתח, אך להעניש את האויבים שלנו. זו הצוואה ואותה אנחנו מחוייבים לקיים".