מתנה מניו יורק ליום העצמאות של ישראל

האסיפה הכללית של מדינת ניו יורק פרסמה הצהרה ייחודית על תמיכה בישראל ובקשרים בין המדינות, במלאת 71 שנים להקמת מדינת ישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ט

מתנה מניו יורק ליום העצמאות של ישראל-ערוץ 7
נילי רוז'יק, דני דיין, קארל היסטי וג'ו מורל
צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק

לכבוד חגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל, האסיפה הכללית של מדינת ניו יורק יחד עם הסנאט של מדינת ניו יורק הצביעו היום על הצהרת תמיכה יוצאת דופן במדינת ישראל ובקשרים בין מדינת ניו יורק לישראל.

מטרת ההצהרה היא למסד את הקשר בין המדינות בימים מאתגרים אלו. "הגוף המחוקק החליט לברך את מדינת ישראל לרגל חגיגות העצמאות ה -71 ואת קשרי הידידות ושיתוף פעולה בין מדינת ניו יורק וישראל".

את ההצהרה יזמה חברת בית הנבחרים, נילי רוז'יק וחבר סנאט מדינת ניו יורק, טוד קמינסקי. מיד עם אישורה, ההצהרה נשלחה ע"י בית הנבחרים לקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין.

בהצהרה נכתב: "הואיל ומדינת ישראל, מאז היווסדה, כאשר כוחות משולבים של חמש מדינות ערביות פלשו בניסיון להרוס את חלום העם היהודי, ממשיכה להתמודד עם העוינות ועם התוקפנות המזוינת של שכנותיה.

"... מדינת ישראל הקימה חברה דינמית ומודרנית, יצרה כלכלה ייחודית וחיונית וחיים פוליטיים, תרבותיים ואינטלקטואלים למרות המחיר הכבד של שש מלחמות, טרור, נידוי בינלאומי וחרמות כלכליות''.

עוד נכתב כי "תושבי מדינת ניו יורק חולקים זיקה לעם ישראל ורואים בישראל בעלת ברית חזקה ואמינה''.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, אמר כי ''הצהרה זו מסמלת את עוצמת היחסים הייחודים בין מדינת ישראל לארה"ב. הצהרה זו מהווה תשובה חד משמעית לקולות האנטישמיים, האנטי-ציונים ואנטי-ישראלים שמקבלים ביטוי רחב בשיח הציבורי והתקשורתי לאחרונה. נמשיך ע"י פעילות דיפלומטית אינטנסיבית לחזק את קשרי ישראל – ארה"ב גם בימים מאתגרים אלו".

חברת בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, נילי רוז'יק, אמרה ''כחברת האסיפה היחידה והראשונה שנולדה בישראל זהו כבוד גדול לחגוג הצהרה זו. בנוסף להנצחת 71 שנות מדינת ישראל אנחנו גם מנציחים את האינטרסים המשותפים ומערכת היחסים הנאמנה בין מדינת ישראל למדינת ניו יורק''.

חבר סנאט מדינת ניו יורק, טוד קמינסקי, אמר "היה לי לכבוד להציג את ההחלטה המחזקת מחדש את הברית האינטגרלית של ניו יורק עם ישראל. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הטכנולוגיה, המדע והחדשנות ואני מצפה להמשיך ולחזק את הקשרים האסטרטגים, הכלכליים והתרבותיים בין המדינות''.