מחמם את הלב
מחמם את הלב צילום: עמוס בוכניק

לוחמי צה"ל מפלוגת זיקית ביחידה 636 (ניצן), חגגו את יום העצמאות יחד עם חניכי מרכז עלה בירושלים, להם מוגבלויות ונכויות מורכבות.

עשרה חניכים שמלווים במתנדבים רבים הגיעו למחנה עופר, שם קיבלו את פניהם לוחמי יחידה 636 ש'סגרו' חג. החיילים שעסוקים בשגרה במשימות מבצעיות ותובעניות, קיבלו את החניכים בחיבוקים, ריקודים ושירה גדולה שנמשכה זמן רב, משם המשיכו ל'על האש' וחגיגה משותפת, וציינו את חג החירות ואת עצמאותה של מדינת ישראל.

תהילה ג'ספר, מתנדבת בעמותת עלה, סיפרה על האוירה השמחה: "הלוחמים קיבלו אותנו בחום והחניכים מאושרים כאן. חגית החברה שלי ב'עלה', נהנית מכל השמחה וריח על האש שבאוויר. מבחינתי הכי טבעי לחגוג כך עצמאות. פה החברים הכי טובים שלי, ומאוחר יותר אחגוג עם המשפחה בבית".

יונתן ברנר, מפקד פלוגת זיקית ביחידה 636: "אנחנו שמחים לארח את החבר'ה מעמותת עלה בפלוגה שלנו. אמנם לא כל הלוחמים שסגרו היו בפלוגה כי חלקם השתתפו בפעילויות מבצעיות במהלך הלילה כדי להגן על התושבים בגזרה, אבל עבור אלה שהיו- המפגש היה מאוד משמעותי.

''אני מאמין שהחיילים של היום הם העתיד שלנו והם אלה שיוכלו להעביר לדור הצעיר את ערכי קבלת השונה. מחמם את הלב לראות לוחמים וילדים בעלי צרכים מיוחדים שמחים וחוגגים את החג יחד. מבחינתי זו ציונות אמיתית", הוסיף ברנר.

ינון שלם, מפקד צוות בפלוגת זיקית בחידה 636: "כיף לארח ילדים עם צרכים מיוחדים בפלוגה ובמיוחד לארח אותם איתנו בחגיגות העצמאות. מהסתכלות מהצד, ראיתי שגם אנחנו גרמנו לאושר לילדים, אבל גם הילדים גרמו לאושר והעלו חיוכים רבים ללוחמים בפלוגה. אם אי אפשר לחגוג עצמאות עם המשפחה בבית, נחגוג עצמאות עם משמעות ונחגוג עם המשפחה הגדולה שלנו- עם ישראל״.

שלומית גרייבסקי, מנכ"ל עלה ירושלים: "יום העצמאות הוא ערב חגיגי לכל אדם ואדם במדינת ישראל, ומהווה גשר בין כל חלקי העם. ציון הערב הזה במפגש של חיילי צה"ל יחד עם חניכי עלה, הוא דבר מרגש במיוחד ומייצג העוצמות של העם הזה על כל קצותיו. אין ערב מרגש יותר מזה לחגיגות משותפות אלו".