פרס ישראל לרונה רמון: "גאים בך מאוד, אמא"

ילדיה של רונה רמון ז"ל שלחו ברכה מרגשת לרגל זכייתה בפרס: "הפעילות של אמא השפיעה על אלפי ילדים. אנחנו אוהבים ומתגעגעים".

ערוץ 7 , ה' באייר תשע"ט

שלושת ילדיה של רונה רמון ז''ל, נועה, יפתח וטל, שלחו ברכה מצולמת לטקס הענקת פרס ישראל שהתקיים אמש (חמישי) בבנייני האומה בירושלים.

"אמא שלנו ראויה לקבל את הפרס. הפעילות שלה והעשייה שלה השפיעו רבות על אלפי ילדים בארץ וימשיכו להשפיע בדורות הבאים. אנחנו גאים בך מאוד אמא, אוהבים ומתגעגעים", אמרו שלושת הילדים שנמצאים בנפאל.

רמון ז''ל, מקימת קרן רמון ואלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז''ל, קיבלה את הפרס על מפעל חיים. בשל הימצאות הילדים בנפאל, את הפרס קיבלה בשמם אורנה סבן - יו"ר קרן רמון.

בסך הכל הוענקו אתמול פרסי ישראל ל-11 זוכים, במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שר החינוך נפתלי בנט וראש העיר ירושלים משה ליאון.

פרס ישראל על מפעל חיים ניתן למירי וחיים ארנטל, מייסדי עמותת "זכרון מנחם". מירי נאמה בשם מקבלי הפרס וסיפה על העמותה המסייעת לילדים חולי סרטן ולבני משפחותיהם ונקראת על שם בנם מנחם ז''ל שנפטר מהמחלה הקשה.

"ברכתי ליום העצמאות הזה היא פרופורציות", אמרה ארנטל, "אני שומעת את החדשות בכל בוקר מחדש: המדינה מתפרקת, הכל מתמוטט, רע ושחור. בואו יום אחד ל'זכרון מנחם', תקבלו שיעור בפרופורציות ותודו על הקיים, על היש".

שר החינוך נפתלי בנט נשא נאום אחרון כשר החינוך, "זכיתי בארבע השנים האחרונות להנהיג את החינוך של כל ילדי ישראל. חילונים, חרדים ודתיים, יהודים וערבים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים ‑ כולם היו ילדיי. עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם, עם ישראל, העם האהוב שלי. יש עוד כל כך הרבה עבודה, ויש אנשים טובים לא פחות ממני שיעשו אותה".