ליהיא לפיד: "פיטרו אותי מ'ידיעות אחרונות' - בגלל בעלי"

הופסקה עבודתה של ליהיא לפיד ב"ידיעות תקשורת", לאחר עשור וחצי. ח''כ יאיר לפיד: ''זה מה שקורה כשעיתון מתחיל לפחד מהשלטון".

ערוץ 7 , ו' באייר תשע"ט

ליהיא לפיד: "פיטרו אותי מ'ידיעות אחרונות' - בגלל בעלי"-ערוץ 7
ליהיא לפיד
צילום: יוני קמפינסקי

ליהיא לפיד פוטרה מעבודתה ב''ידיעות תקשורת'' לאחר 15 שנים בהן פרסמה טור שבועי. כך גילתה לפיד בפוסט ארוך שפרסמה בדף הפייסבוק שלה.

"פיטרו אותי. אחרי 15 שנה פיטרו אותי בשיחת טלפון - בגלל בעלי", כתבה לפיד. "אמרתי לעורכת שלי שאני לא מאמינה שהיא מפטרת אותי. והעורכת אמרה 'את לא חושבת שזה בעייתי שתחזרי לכתוב בעיתון?', סיפרה לפיד.

"לא, אני לא חושבת שזה בעייתי שאני כותבת מדור אישי נשי בעיתון - גם אם בעלי פוליטיקאי. ואני בעיקר לא חושבת שבשנת 2019 במדינת ישראל אפשר לפטר אדם בגלל העבודה של בן זוגו. לא מעט פעמים צינזרתי את עצמי בעיתון. תמיד מחקתי כל מה שביקשו בלי שום ויכוח - רק שהכל יהיה בסדר. שאף אחד לא יגיד כלום".

"לא העלו את שכרי 15 שנה - כדי שלא יגידו. לא הזיזו אותי מהמקומונים כדי שלא יגידו. אז הנה - עכשיו פיטרו אותי כדי שלא יגידו. ואני לא אשתוק. אני גאה להיות אישתו של יאיר, אבל אני לא רק אישתו. אני גם אני. אני אישה עובדת".

"נתתי את הנשמה כשכתבתי, הייתי נאמנה רק לקוראים, חשפתי במדור את הרגשות והמחשבות שלי, הקפדתי על כל אות, בדקתי עובדות, צילמתי את התמונות שהתפרסמו בו, עניתי לכל מייל ולכל מכתב שקיבלתי מהקוראות (והקוראים שלי). ועכשיו פיטרו אותי רק בגלל בעלי", המשיכה לפיד.

"מול השתקה צריך להילחם. לא ניתן להשתיק נשים בגלל הלבוש שלהן, כיסוי הראש שלהן או העובדה שיש להן דעות. ואני לא אשתוק על זה שמישהו חושב שזה נכון להשתיק אישה בגלל בעלה. הגזמתם!".

ח"כ יאיר לפיד מכחול לבן הגיב לפיטורי רעייתו: "עדיין מתקשה להאמין. זה חלק מההתקפה על כל הערכים שפעם נראו לנו ברורים מאליהם". הוא הוסיף כי "חלק מהקמפיין נגדנו שחצה את כל הגבולות. זה מה שקורה כשעיתון מתחיל לפחד מהשלטון".