שגיא מוקי
שגיא מוקי צילום: רויטרס

ישראל על המפה. העובדה כי ישראל הינה מעצמת ג'ודו בינלאומית ידועה כבר לכל. השבת המשיכו הג'ודוקאים הישראלים להפגין עליונות על מזרן הג'ודו כשאלה זכו בשלוש מדליות באליפות הגראנד-סלאם שנערכת בבאקו שבאזרבייג'אן.

ראשונה לעלות על הפודיום הייתה גפן פרימו שזכתה במדליית ארד.

אחריה היה שגיא מוקי הנהדר. מוקי המשיך את הכושר הנהדר בו הוא נמצא כשזכה במדליית זהב חמישית שלו מאז אליפות אירופה שנערכה בתל אביב ושלישית ב-2019. למעשה, זכייתו של מוקי במדליה בבאקו היוותה הישג גדול כשזה עם זכיה במדליה בכל תחרות בה השתתף השנה, כשזכה גם במדליית כסף בגראנד-סלאם פריז.

בדרך אל הגמר פגש מוקי יריב מוכר בדמותו של מתיאס קאסה הבלגי, אותו ניצח גם בגמר אבו דאבי באוקטובר 2018. אלוף אירופה הישראלי שרד קרב מתיש שנמשך כמעט שש דקות ובגמר פגש את איבאילו איבנוב הבולגרי, בשחזור הגמר מגרנד פרי תל אביב בחודש ינואר. מוקי ביצע איפון שלישי בקרבות שלו בתחרות, שהכתיר אותו כאלוף.

גם הג'ודוקא הישראלי במשקל עד 73 ק"ג, טוהר בוטבול, הצטרף אל הזוכים במדליות בתחרות שבאזרבייג'אן כשזה זכה במדליית הכסף כשהפסיד רק בגמר. הישראלי הצעיר והמבטיח שזכה במדליית ארד בגרנד פרי בתל אביב לפני כארבעה חודשים, ממשיך לעשות חיל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה את הזוכים במדליות כשאמרה כי מדובר ב- "בשורות משמחות מאליפות הגראנד סלאם בבאקו עם הזכייה של שגיא מוקי וטוהר בוטבול בפתח שבוע האירויזיון וגמר גביע המדינה בכדורגל"

לדברי השרה רגב, "שגיא מוקי שלנו ממשיך למלא אותנו בגאווה ושמחה עם השמעת ההמנון בכל אולם ברחבי העולם - והפעם גראד סלאם באקו עם זכייתו במדליית הזהב. ברכות גם לטוהר בוטבול על זכייתו במדליית הכסף אחרי שנלחם כמו אריה בקרב הגמר ארוך ומותח מול יריב אזארי וקהל ביתי מלחיץ".

"ספורטאי הג'ודו שלנו ממשיכים להפגין רוח לחימה מרשים ונוטעים בנו הרבה תקווה לקראת המשחקים האולימפיים עוד שנה בטוקיו", אמרה השרה רגב.