גיל מסינג
גיל מסינגצילום: סיגל נפתלי קסל

‏יועץ התקשורת גיל מסינג הודיע הבוקר (ראשון) לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל בעקבות הטענות שעלו נגדו לאחר פרסום דבר המינוי.

מסינג כתב לרמטכ"ל כוכבי, "במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה״ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי".

"אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה. על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל. על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאד במסגרת עבודתי בצ׳ק פוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל", הוסיף מסינג.

"אני בטוח שאמשיך למצוא דרכים לבטא את אהבתי לצה"ל ולארץ הזו. אני נכון להמשיך לתרום ולסייע לצה"ל ולחטיבת דובר צה"ל כשם שעשיתי בשנים האחרונות, ומאחל לך הצלחה גדולה במשימות ובאתגרים האדירים שניצבים בפניך כראש המטה הכללי", חתם מסינג.

נזכיר כי בעקבות ההודעה על מינוי מסינג לדובר צה"ל פורסמו בתקשורת דיווחים לפיהם הוא היה מעורב כסוכן משטרתי בחקירת פרשת ישראל ביתנו, ועלו תהיות על כשירותו לשמש עקב כך בתפקיד דובר צה"ל.

דובר צה"ל מסר בעקבות הודעתו של מסינג כי הרמטכ"ל כוכבי, "קיבל בצער את החלטתו של מר מסינג, ומבין את הנסיבות ברקע ההחלטה".

"הרמטכ"ל ציין כי מר מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה. מר מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה"ל", נמסר עוד.

"הרמטכ"ל הודה למר מסינג על נכונותו להתייצב לשירות צה"ל והמדינה, ואיחל לו הצלחה רבה", נאמר בהודעה.