לפיד במפעל
לפיד במפעלצילום: דוברות יש עתיד

חבר הכנסת יאיר לפיד הגיע היום (ראשון) יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל "פניציה" בירוחם, העומד בפני סכנת סגירה.

הרקע לקשיים אליהם נקלע המפעל הוא חרם שמפעילה קבוצה חרדית על המפעל שבראשו עומדת חסידות גור, וזאת עקב העובדה שהמפעל פועל 7 ימים בשבוע.

לפיד, כהן ותמנו שטה נפגשו עם יו"ר מנכ"ל המפעל אמנון כהן שפרס בפניהם את המצב הקשה אליו נקלע המפעל ואת סכנת פיטורי עובדיו בעקבות החרם המופעל עליו באופן עקיף, דרך היקבים שרכשו בעבר את תוצרתו.

לאחר מכן נערך לחברי הכנסת סיור במפעל שבמהלכו אמר לפיד: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות"

"יש על כל התעשייה בדרום איום חמור, קודם סגרו את נגב קרמיקה, אמיליה קוסמטיק בסכנה, ועכשיו פיניציה בסכנת סגירה לא מחויבת המציאות רק בגלל חסידות קיצונית אחת שמתחילה להוביל לחרם נגד המוצרים בגלל שאי אפשר לסגור את התנור של הזכוכית פה בשבת. זה לא כמו תנור בבית לוקח שבועיים לסגור את התנור הזה", הוסיף לפיד.

לדבריו, "יש כאן 240 עובדים רובם חובשי כיפות ומסורתיים, יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה. אסור לתת לזה לקרות, אם אנחנו נמשיך בדרך הזאת, זה יגמר גם בחרם ציבורי נגדי גם של חרם צרכנים חילוני. בשביל מה אנחנו צריכים את זה. משנות השלושים פועל פה מאחורי התנור הזה, אין שום סיבה לגרום לסגירת המפעל בגלל חרם צרכנים".