"הגיע הזמן שהנאשם יוכל להשתקם"

עו"ד קידר על הסדר הטיעון: "מי שמעיין בכתב האישום רואה שמדובר בכתב אישום שונה לחלוטין, כאשר אין בו ולו פגיעה בשערות ראשו של אדם"

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ט

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו' המייצג את הקטין שהואשם במעורבות בתכנון הרצח של בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, מברך היום (ראשון) על הסדר הטיעון שהושג בין הפרקליטות לקטין.

"כתב האישום והסדר הטיעון שהוגשו היום לבית המשפט הינם תולדה של ההחלטה התקדימית של בית המשפט, שפסל את ההודאות וקבע כי ההודאות נגבו מהנאשם תוך אלימות קשה, ובית המשפט העביר ביקורת קשה על הפרקליטות והשב"כ", ציין קדר.

לדבריו, "באופן כללי כל הסדר טיעון אינו חף מקשיים וגם ההסדר הזה, אבל הוא מטבעו הסכמה בין שני צדדים משפטניים שהגיעו להסדר, ואנחנו עומדים מאחורי ההסדר".

"השיקולים היו ברורים מאוד", הסביר קדר, "השיקול הראשון שנאמר גם כאן בבית המשפט בצורה ברורה, וזה היה תנאי בלעדי של הנאשם ומשפחתו, אין בהסדר הטיעון הזה ובכתב האישום המתוקן כדי לקשור את הנאשם הזה לנאשם 1 (בן אוליאל - ש"פ). אנחנו מייחלים ומקווים ומצפים גם לזיכוי מכל המיוחס לו. הדבר השני שהיה בבסיס השיקולים שלנו הוא באמת עם הפנים קדימה לנסות ולשקם את הפצעים שפצעו בנאשם, פיזית ונפשית, חוקרי השב"כ באלימות שהפעילו כלפיו".

"בסופו של דבר מי שמעיין בכתב האישום רואה שמדובר בכתב אישום שונה לחלוטין, כאשר אין בו ולו פגיעה בשערות ראשו של אדם, כאשר הוא מנותק באופן מוחלט מהרצח בדומא, ולאחר שלוש וחצי שנים הגיע הזמן שגם הנאשם יוכל לנסות ולהשתקם, פניו לשיקום, ואנחנו מקווים ומייחלים שבבוא העת יוכל הנאשם לשתף אתכם בזוועות שעברו עליו בחקירות השב"כ", הוסיף קדר.