חברי הנבחרת
חברי הנבחרת צילום: מרכז מדעני העתיד

חברי נבחרת ישראל בפיזיקה הגיעו להישגים מרשימים באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה, אשר התקיימה במהלך השבוע האחרון באוסטרליה.

חברי המשלחת זכו במדליות זהב, כסף, ארד וציון לשבח. בקיץ הקרוב צפויה ישראל לארח את האולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה.

חברי נבחרת ישראל בפיזיקה שייצגה בכבוד את מדינת ישראל באולימפיאדה הם:

אביב טילינגר (ביה"ס הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן, כוכב יאיר)- מדלית זהב. אייל וולך (ביה"ס מוסינזון, הוד השרון)- מדלית כסף. ערן מן (ביה"ס מקיף צפית כפר מנחם, מלכיש )- מדלית ארד. עומרי רבד (ביה"ס מקיף צפית כפר מנחם, מלכיש)- צל"ש. ליעד רובניק טויטש (ביה"ס ליד האוניברסיטה בירושלים, מאשתאול). טדי קלייטמן (ביה"ס שרת, נתניה). זיו כהן (עירוני ב' ע"ש רבין, מודיעין). יהונתן חסון (ביה"ס הכפר הירוק, רמת השרון).

האולימפיאדה האסייתית לפיזיקה מתקיימת משנת 2000 ומדינת ישראל מתחרה במסגרת זאת החל משנת 2001. השנה התקיימה האולימפיאדה האסייתית באוסטרליה והשתתפו בה 200 תלמידים מ- 25 מדינות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף. נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב. המנהל האקדמי, פרופ' חזי יוסף. הצוות שליווה את נבחרת ישראל בפיזיקה באוסטרליה: ראש המשלחת, ניצן ארצי, מדריכי הנבחרת- גור פרי ובן פיינשטיין והיועצת החינוכית, דגן אשש.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בירך את הצוות, "אני מברך את הנבחרת על ההישג המרשים שלה. הפיזיקה הוא אחד ממנועי הקטר החשובים של המדע, ולכן אנו רואים בו תשתית חשובה להשקעה. במסגרת התכנית הלאומית אנחנו פועלים לחזק את הלימודים במסלול של 5 יחידות לימוד ולהגדיל את מספר הלומדים בו כדי להמשיך ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד, הוסיף "נבחרת ישראל בפיזיקה הביאה גאווה רבה למדינת ישראל. ההישגים המרשימים של חברי המשלחת הם תוצאה של מאמץ והתמדה יחד עם הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים. התלמידים שלנו מפגינים יכולות ברמה גבוהה למול תלמידים מכל העולם ובכוונתנו להמשיך להעניק להם כלים איכותיים, שיסייעו להם לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

במשרד החינוך ובמרכז מדעני העתיד ציינו: "אנו נרגשים לקראת אירוח האולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה בישראל בקיץ הקרוב בהשתתפות עשרות מדינות ברחבי העולם ומאחלים לחברי נבחרת ישראל, שימשיכו להצליח ולהוביל".

נשיא אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, ציין אף הוא "גאים בתלמידי נבחרת הפיזיקה הארצית על זכייתם והישגיהם. מרכז חוסידמן מוביל את פעילות הנבחרת ויחד עם המאמן וצוות המדריכים המצוין משקיעים בתלמידים ומכוונים אותם למימוש יכולותיהם להצלחה ומצוינות. הזכייה הינה תוצאה של מסירותם הרבה של התלמידים וכל המעורבים בעשייה".