אישום: תכננו פיגוע ירי בחוף הים בת"א

המחבלים שתכננו את הפיגוע הכירו במהלך ריצוי עונש מאסר בכלא נפחא, ולשם ביצוע הפיגוע יצרו קשר לאחר שחרורם עם מחבל חמאס באיסטנבול.

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ט

אישום: תכננו פיגוע ירי בחוף הים בת"א-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתבי אישום נגד שלושה תושבי מזרח ירושלים בגין מגע עם סוכן חוץ ועבירות נוספות.

שניים מהנאשמים מואשמים גם בקשירת קשר לביצוע פיגוע רצחני מטעם חמאס.

על פי כתבי האישום, הנאשמים מחמוד עבד אל לטיף ואדם מוסלמאני ריצו עונשי מאסר בבית הכלא "נפחא", שם נוצר ביניהם קשר חברי. בשיחות שקיימו השניים הם החלו בתכנון פיגוע ירי בשם החמאס בחוף הים בתל אביב.

עבד אל לטיף הסביר לחברו כי יש להעביר את המערכה מירושלים למקומות אחרים ברחבי ישראל, שכן בירושלים ובפרט באזור שער שכם היו הרבה פיגועים והנוכחות המשטרתית היא רבה, ועל כן יש לבצע את הפיגוע במקום שאינו מעורר חשד שיתרחש בו פיגוע.

בפברואר לאחר שחרורם מהכלא, נפגשו מוסלמאני ועבד אל לטיף עם פעיל חמאס השוהה באיסטנבול, במהלך הפגישות הציע פעיל החמאס כי ייבצעו רצח של אישיות חשובה, ואף נקב בשמותיהם של ניר ברקת, יהודה גליק ורוני אלשיך, תוך שהוא מסביר מדוע יהיה ברצח של אחד מהם כדי להשיג את המטרה של החמאס. בהמשך מסר פעיל החמאס לשניים סכום כסף ומכנסיים בהם מוסלקים אשגרים המכילים מסרים של חמאס.

בכתב האישום נכתב, ששני הנאשמים קשרו קשר עם פעיל החמאס באיסטנבול לביצוע פיגוע רצחני שהוא מעשה טרור, עשו פעולות בכספי ארגון טרור במטרה לקדם ביצוע של עבירת טרור חמורה וקיימו מגע עם סוכן חוץ בלא הסבר סביר לכך.

נאשם נוסף שצורף לכתב האישום, קיים גם הוא ביודעין מגע עם פעיל החמאס בטורקיה, וכן ביצע פעולה בכספי ארגון טרור. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.