זנדברג: ההסכם הקואליציוני המתגבש - שוחד

יו"ר מרצ מתכוונת לפנות לבג"ץ אם היועץ המשפטי לממשלה לא יפעל למנוע הכללת סעיף להגבלת הביקורת השיפוטית בהסכמים הקואליציוניים.

ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

תמר זנדברג
תמר זנדברג
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, תוקפת הבוקר (שני) את היועץ המשפטי לממשלה אשר לטענתה איננו מונע את גיבוש ההסכמים הקואליציוניים למרות שלדבריה, הם כוללים הסכמות המהוות עבירה ברורה על החוק.

"ההסכם הקואליציוני שמנסה לגבש נתניהו הוא עבירה ברורה על החוק. הסכם שוחד לאור היום", קובעת יו"ר מרצ.

לדבריה, "חשוד בשחיתות שדן בגלוי במילוטו האישי מכתב אישום במקום באינטרס הציבורי זו ההגדרה של יסוד העבירה של הפרת אמונים. כבר פניתי ליועמ"ש פעמיים בנושא וזה אינו מגיב. אם לא ייעצר אצלו אפנה לבג"ץ".

הרקע לדברי זנדברג הוא הדיווח הבוקר בעיתון הארץ לפיו ראש הממשלה נתניהו מתכוון לקדם בכנסת הקרובה הצעת חוק, שתשלול מבית המשפט העליון את הסמכות להתערב לא רק בנושאי חקיקה אלא גם בהחלטות מינהליות של הממשלה, השרים או הכנסת.

ההצעה נועדה למנוע את העמדתו של נתניהו לדין, ותאפשר לכנסת להפוך החלטה של בית המשפט העליון העליון להסיר את חסינותו, אם תתקבל.

מטרתו של נתניהו בתיקון הזה היא למנוע מצב שבו לאחר תיקון חוק החסינות ועדת הכנסת מחליטה שלא להסיר את חסינותו אך בג"ץ הופך את ההחלטה, כפי שקרה במקרה של ח"כ מיכאל גורולובסקי.