בליכוד טוענים: הפרסומים על המו"מ - מטעים

בליכוד טוענים כי הפרשנויות שניתנו בתקשורת להצעות שעלו לדיון במו"מ הקואליציוני בנוגע למערכת המשפט מטעות את הציבור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בליכוד מגיבים הבוקר (שני) לפרסומים השונים בתקשורת אודות הנספח המשפטי שמגבש השר יריב לוין להסכמים הקואליציוניים עם המפלגות ולקווי היסוד של הממשלה.

"במסגרת המשא ומתן הקואליציוני עולות הצעות שונות על ידי השותפות הקואליציוניות של הליכוד, לרבות בתחום השבת האיזון בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת", נאמר בהודעה.

בליכוד מציינים, "הפרסומים הסנסציוניים בתקשורת כוללים גם הצעות שלא נידונו, ופרשנות מגמתית ומטעה שנועדו למנוע כל ניסיון להחזיר את האיזון בין הרשות המחוקקת שנבחרה על ידי העם, לבין הרשות השופטת".

"העיקרון שימשיך להנחות את הליכוד הוא שמירה על בתי משפט עצמאיים וחזקים, אך אין זה אומר שבית המשפט הוא כל יכול", מוסיפים בליכוד.

הרקע לתגובת הליכוד הוא בין היתר הדיווח הבוקר בכותרת הראשית של העיתון הארץ לפיו ראש הממשלה נתניהו מתכוון לקדם בכנסת הקרובה הצעת חוק, שתשלול מבית המשפט העליון את הסמכות להתערב לא רק בנושאי חקיקה אלא גם בהחלטות מינהליות של הממשלה, השרים או הכנסת.

ההצעה נועדה למנוע את העמדתו של נתניהו לדין, ותאפשר לכנסת להפוך החלטה של בית המשפט העליון העליון להסיר את חסינותו, אם תתקבל.

מטרתו של נתניהו בתיקון הזה היא למנוע מצב שבו לאחר תיקון חוק החסינות ועדת הכנסת מחליטה שלא להסיר את חסינותו אך בג"ץ הופך את ההחלטה, כפי שקרה במקרה של ח"כ מיכאל גורולובסקי.