אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

הרשות הפלסטינית הסכימה לשלם במסגרת פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט פיצויים בסך שני מיליון שקל לאשתו ולבתו של גד רג'ואן הי"ד, כך מדווח הבוקר (שני) העיתון מעריב.

רג'ואן נרצח על ידי פועל פלסטיני שעבד אצלו במפעל המזון המשפחתי באזור התעשייה עטרות בפורים שנת 2002.

הפיגוע בו נרצח רג'ואן בוצע בהדרכתו ובהכוונתו של מי ששימש באותה תקופה כעוזרו הבכיר של בכיר הפת"ח מרוואן ברגותי, המרצה בכלא בישראל חמישה מאסרי עולם על מעורבותו בפעילות הטרור.

בשנת 2008, שש שנים לאחר הרצח, הגישו מאיה ואן, אלמנתו ובתו של גד, תביעה נגד הרשות הפלסטינית וראש ממשלתה וגם נגד ברגותי לבית המשפט המחוזי בירושלים. בתביעה דרשו האלמנה והבת פיצויים של יותר מ־130 מיליון שקל מהרשות הפלסטינית בגין כל הנזקים הכלכליים שנגרמו להן בעקבות הרצח.

בתום משא ומתן שנמשך מספר שנים, ובצעד נדיר ככל שהדבר נוגע לתביעות מסוג זה, החליטה הרשות הפלסטינית לחתום על הסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, לפיו היא תכיר באחריותה לפיגוע ותשלם שני מיליון שקלים למשפחת רג'ואן.

נציין כי מרבית תביעותיהם של נפגעי הטרור נגד הרשות הפלסטינית מתנהלות לאורך שנים ארוכות, וגם מספר פסקי דין שניתנו נגד הרשות אינם מבוצעים. הסכם הפשרה הנוכחי עשוי לתמרץ משפחות נרצחי טרור לתבוע את הרשות, צעד שעד כה נמנעו מלבצע מתוך הנחה שהוא חסר תוחלת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו