לתת עדיפות לפריפריה. הח"כים במפגש
לתת עדיפות לפריפריה. הח"כים במפגש צילום: דוברות

חברי הכנסת יעקב אשר ויצחק פינדרוס ביקרו אמש במשרדי 'לב אחד' לקראת כינוס בנושא מצוקת הדיור החרדי שייערך בחודש הקרוב.

במהלך הדיון הדגיש יו"ר סיעת יהדות התורה חה"כ יעקב אשר את חשיבות מתן המענה הראשוני למצוקת הדיור החריפה באמצעות התמקדות במגורים בערי הפריפריה תוך חישוב מושכל של העדפת מגורים ברווחה ללא צפיפות לצד מוסדות חינוך וכוללים משגשגים בקהילות מתפתחות הכוללים גם פתרונות תעסוקה לנשים.

חה"כ יצחק פינדרוס הזכיר כי יש לצאת בקמפיין מיידי שיתאים לכל שכבות הציבור כדי להבליט את הפתרונות הקיימים בהעדפת המגורים בפריפריה

בהתייחס לשלב השני של פתרונות לטווח הזמן הרחוק יותר אמר חה"כ יעקב אשר כי המענה צריך להיות באמצעות הקמת ערים חרדיות נוספות והגדלת הערים הקיימות באמצעות בניית שכונות לציבור החרדי שיתנו מענה של עשרות אלפי יחידות דיור כבר בשנים הקרובות.

חה"כ פינדרוס הזכיר בהקשר הזה את קצב תנופת הבניה וההתרחבות העירונית שהיתה בתקופתו כראש עיריית ביתר.

במרכז הדברים הדגישו חברי הכנסת של "דגל התורה" כי בימים אלו בעת שיושבים על המדוכה של ההסכמים הקואליציונים מול אנשיו של ראש הממשלה ונציגי הליכוד יש חשיבות רבה בגיבוש והעלאת הדרישות והפתרונות בכובד ראש מול הצוותים כדי לעגן את הנושא בהסכמים הקואליציוניים.

בסיום הישיבה סוכם על יציאה לקמפיין הסברה בשיתוף פעולה של ארגון 'לב אחד' יחד עם חברי הכנסת בו יוצגו פתרונות מידיים לעיני הציבור.

"הארגון יקח על עצמו את סבסוד העלויות בתחום הפיתוח והשיווק לצד הפקת וארגון כנסי הסברה יחד עם נציגי הציבור מהפריפריה וילווה מקרוב את כל הפרויקט כדי לתת מענה מיידי לזוגות צעירים אשר משוועים לפתרון מיידי וקורסים מהעול הכלכלי הרובץ על כתפיהם וכתפי הוריהם", נמסר מהארגון.