החוף הנפרד לאחר השיפוץ
החוף הנפרד לאחר השיפוץ צילום: דוברות

החוף הנפרד בטבריה שינה את פניו ומעניק פתרון הולם לאלפים הרבים הנוהגים לפקוד אותו בעונת הרחצה, לאחר ששופץ והורחב בחודשים האחרונים ביוזמת שר הפנים אריה דרעי.

החוף הנפרד בטבריה הנו חוף הכנרת היחידי המתנהל בהפרדה מלאה. בשל כך, בעונת הרחצה הוא גדוש באלפי מתרחצים בצפיפות גדולה מאד. התשתיות הלקויות שבמקום הפכו עם השנים למפגעים בטיחותיים למבקרים.

בשל כך החליט דרעי לשנות את המצב והורה להקצות מיליוני שקל מתקציב המשרד עבור פרויקט הרחבת ושיפוץ החוף.

ואכן, בסיום חודשי עבודה רבים, החוף הנפרד שינה את פניו. שטחי הרחצה בחוף ובים הורחבו משמעותית במאות מטרים, גם במתחם הגברים וגם במתחם הנשים, כדי לאפשר שימוש ברווח לאלפי המבקרים. הרחבת החוף נעשתה בשת"פ עם יו"ר איגוד ערים כינרת שהקצה שטח נוסף עבור החוף הנפרד.

כמו כן, הוחלפו כל התשתיות בחוף, נבנו אבני מרצפות חדשות, הוחלפה מערכת החשמל שהייתה מסוכנת, נבנו סככות הצללה רבות לשהייה נעימה וכן שירותים נאותים. כמו כן, הוכשרו דרכי גישה לבעלי מוגבלויות וכך לרכבי חירום והצלה – עד המים.

בנוסף, תוקנו ליקויים בגדרי הצניעות בשיתוף פעולה עם "הועד לטוהר המחנה" כדי להכשיר את החוף למהדרין. במסגרת זו, המחיצה הוגבהה באופן משמעותי בעומק הים ומחוצה לו, וכן שופר מיקום החוף שיהיה מוצנע כראוי גם מהכביש הראשי.

השר דרעי בירך על השלמת השיפוץ ואמר, "אני מברך על שיפוץ והרחבת החוף הנפרד בטבריה ע"י משרד הפנים, ורואה בכך בשורה גדולה למען ציבור גדול המבקש לרחוץ במימי הכינרת לפי גדרי ההלכה. נמשיך בעזרת ה' בתחזוקת החוף הנפרד בטבריה כמו חופים נפרדים אחרים ברחבי הארץ לרווחת כלל הציבור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו