"אל תהיו שפנים, תהיו מנהיגים"

ח"כ יאיר לפיד במסר לבכירי הליכוד: "ההיסטוריה תזכור את חברי הכנסת שתמכו בחוק החסינות כפי שזוכרים את מי שתמך בהתנתקות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

ח"כ יאיר לפיד כינס בצהריים (שני) מסיבת עיתונאים בכנסת על רקע העימות בין פרקליטי נתניהו ליועמ"ש סביב סוגיית השימוע והדיווחים על כוונות החקיקה של נתניהו.

בפתח מסיבת העיתונאים, שכונסה על ידי לפיד באופן עצמאי ללא שיתוף יו"ר כחול לבן בני גנץ, קרא לפיד ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט לבטל את השימוע לראש הממשלה ולהגיש נגדו באופן מיידי כתב אישום.

"היועמ"ש צריך לבטל את השימוע של נתניהו. אף אחד לא חייב לו שימוע ואף נאשם אחר במדינה לא היה זוכה לכזה יחס", טען לפיד, "עורכי הדין של רש הממשלה מבזים את הפרקליטות ומוסד היועץ המשפטי לממשלה".

בהמשך התייחס לפיד כאמור גם ליוזמות החקיקה שמוביל ראש הממשלה במטרה למנוע את העמדתו לדין במהלך הקדנציה הקרובה.

"אני קורא לגדעון סער, ארדן, אדלשטיין לבלום את החוקים התורכיים. אל תהיו שפנים, תהיו מנהיגים", יצא לפיד במסר לבכירי הליכוד והוסיף, "ההיסטוריה תזכור את חברי הכנסת שתמכו בחוק החסינות כפי שזוכרים את מי שתמך בהתנתקות".

למרות שכינס את מסיבת העיתונאים לבדו דחה לפיד, מס' 2 בסיעת כחול לבן, את השמועות על מתיחות בתוך הסיעה, "יש מתיחות בין כחול לבן לבין מפלגת השלטון שהפכה למפלגת היציאה מהכלא של נתניהו".

על פיטורי אשתו מכתיבה במקומוני רשת "ידיעות תקשורת" אמר לפיד, "אין לי מושג למה זה קרה עכשיו. זה מצער ומכעיס. היא לקחה חופשה במהלך הבחירות כדי שאף אחד לא יגיד כלום".