"עשרת הדיברות" למהגרים באוסטריה

הרשויות באוסטריה מתכוונת להציג את "עשרת הדיברות" למי שיבקש להגר למדינה. בין היתר – ללמוד גרמנית ולציית לחוקים האוסטריים.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

"עשרת הדיברות" למהגרים באוסטריה-ערוץ 7
מסגד באוסטריה
צילום: רויטרס

בעקבות גל ההגירה המוסלמי לאוסטריה והעבודה כי חלק גדול מהמהגרים לא השתלב בחברה האוסטרית, מתכוונים ראשי הממשל באוסטריה לגבש את "עשרת הדיברות" להם יידרשו המהגרים לציית במידה והם מבקשים להגר למדינה.

על פי דיווחים בתקשורת האוסטרית, בין עשרת הכללים החדשים יהיו: ללמוד גרמנית, לציית לחוקים האוסטריים, לאמץ "ערכים אוסטריים" ולגדל את הילדים בהתאם להם, לפתור סכסוכים באופן לא אלים, לכבד את חופש הדת, למנוע סבל מיותר מבעלי חיים, וכן להביע תודה והערכה לאוסטריה.

הכללים החדשים יועברו למבקשים להגר לאוסטריה בקורסים אותם הם יצטרכו לעבור, שיועברו ב 15 שפות שונות. המהגרים יתבקשו לחתום על נוסח הכללים החדשים על מנת לקבל אישור להגר למדינה.

במידה ואכן הם יעמדו בהתחייבויות, הם יקבלו מסמך ועליו עשרת הכללים להם הם מחויבים לציית, יחד עם אישורי השהייה שלהם באוסטריה.

היוזמה להנפקת "עשרת הכללים למהגר" היא של מפלגת החירות האוסטרית, שנוקטת בקו קשוח מאוד כלפי ההגירה למדינה ומתנגדת לפתיחת השערים למהגרים. השר הממונה על מדיניות ההגירה ומתן המקלט, גוטפריד וולדהאוזל, הקים בעבר מתקן כליאה למהגרים סמוך לגבול עם צ'כיה שזכה לביקורות חריפות על התנאים שהונהגו בו, ונסגר לאחר מכן.