נאום הבכורה של יו"ר כחול לבן בני גנץערוץ הכנסת

יו"ר כחול-לבן, בני גנץ, תקף את הממשלה ואת ראש הממשלה נתניהו בנאום הבכורה שלו בכנסת.

"בשקט בשקט הם ואנחנו מאבדים מדיי יום עוד פיסה מישראל ומחברת המופת שאנחנו רוצים וצריכים להיות".

"אחרי שנלחמתי נגד אויבים שביקשו למחות אותנו מעל פני האדמה אני בא היום להיאבק נגד האיום החדש שנשקף לנו: איום על תפקודה של המערכת הדמוקרטית ומוסדותיה המשפטיים והחוקתיים. כמות החשדות שמנסים להדחיק באמצעות הסכמים פוליטיים מעידים כי שלטון החוק אינו מעניין כלל את העומד בראשה של הממשלה הקיימת ושל זו המסתמנת. כמות המאמצים המוקדשים לקידום פסקת ההתגברות וחוק החסינות כדי לכונן לו קואליציה של מבצר משפטי, מעידה כי הוא, נתניהו, מציב עצמו לפני הכל", טען גנץ.

הוא ציין כי "אחרי ארבעה עשורים בצבא אני מגיע לכאן כחבר בכנסת ישראל. ויוצא למאבק על דמותה של מדינת ישראל. אני לא עומד כאן לבד, אלא עומד כאן בשם מעל מיליון איש שהצביעו כחול לבן. יש למעלה ממיליון בוחרים ללא הבדל דת ומין שהצביעו למען מדינה יהודית ודמוקרטית".

"האינטרס האישי גובר על השיקול הממלכתי. ישראל ראויה למנהיגות צנועה ולא מתנשאת, שלא נחשדת בשוחד, שפנויה כל כולה לוצרכי המדינה, שמשרתת את כל אזרחיה ולא את צרכיה האישיים. מגיע לה יותר מראש ממשלה בחצי משרה והנהגה שמבקשת להיות מעל החוק", אמר גנץ.

גנץ התחייב כי מפלגתו תיאבק בממשלה בכל דרך. "ברחובות, בכיכרות, בשכונות, בבתי הספר, בזירה התקשורתית והמשפטית על שלטון החוק. אחרת, מדינת ישראל תימצא עצמה בימים החשוכים ביותר שידעה".

הוא דיבר גם על המצב המדיני וציין, "לא נוותר על התקווה ליותר מאשר לחיות על חרבנו. נדרוש שיקודם מהלך מדיני שיהווה פתרון ארוך טווח ולא רק צעד ראשון לסבב הבא".