טראמפ
טראמפ Reuters

העיתונאי היהודי-אמריקני תומאס פרידמן, איש הניו יורק טיימס, פרסם מאמר שבו הוא מסביר מהם שלושת הדברים שיש לעשות כדי לנצח את דונלד טראמפ בבחירות הבאות לנשיאות ארצות הברית.

מאמרו של פרידמן פורסם גם באתר ''הארץ'' בשפה העברית. הוא כתב: ''כדי שארה"ב תישאר ארה"ב, חייבים להביס את טראמפ. אני לא רוצה שהוא יודח. יש לסלקו בבחירות. רק כך תשוקם האמונה בעולם שארה"ב לא יצאה מדעתה''.

ראשית, הוא כתב, ''אנחנו זקוקים נואשות למועמד רפובליקאי לא מהסוג שיתמודד נגד טראמפ בפריימריז, אלא כזה שיגיע לבחירות הכלליות ויאתגר אותו ב–2020 בכל 50 מדינות ארה"ב — אבל יעשה את זה מימינו של טראמפ ולא מהמרכז.

"אנחנו זקוקים לרפובליקאי שיתחרה נגד טראמפ מהימין בתור, נאמר, ליברטריאני שיקרא תגר על טראמפ בגלל המיסים שלו, בגלל הגדלת החוב הלאומי, התנגדותו להגירה והיעדר המוסריות שלו''.

הדבר הנוסף שהדמוקרטים צריכים, לפי פרידמן, אלו אנשים ששירתו בדרגים העליונים של ממשל טראמפ, ו''יעידו על הרמאות, הפריצות והתפקוד הלקוי שהם ראו כששירתו את טראמפ, ועל העובדה שאין הוא כשיר לכהן במשרה הרמה ביותר במדינה''.

הדבר השלישי שהשמאל האמריקני צריך לפי פרידמן הוא ''מועמד דמוקרטי שיקרוץ לרפובליקאים המתונים ולנשים בפרברים''.

הוא הסביר: ''אנחנו זקוקים למועמד דמוקרטי שימשוך לא רק את הדמוקרטים אלא גם את הרפובליקאים העצמאים והמתונים ואת הנשים המתגוררות בפרברים שקולותיהן הביאו את השליטה בבית הנבחרים לדמוקרטים בבחירות האמצע של 2018, ואשר תמיכתן תהיה חיונית לכל דמוקרט הרוצה לזכות בנשיאות''.