מכבי מאיימת: לא נעלה יותר לשחק

בצל אירועי אמש במשחק הדרבי, הודיע יו"ר מועדון הכדורסל של מכבי ת"א, שמעון מזרחי לראשי הכדורסל כי בפעם הבאה יפסיקו את המשחק לאלתר

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

שמעון מזרחי
שמעון מזרחי
צילום: פלאש 90

"הגענו למצב המהווה סכנה מוחשית", כך כתב במכתבו יו"ר מועדון הכדורסל של מכבי ת"א, שמעון מזרחי, לראשי הכדורסל.

מזרחי שראה דבר או שניים במהלך שנותיו הרבות בכדורסל הישראלי וחווה משחקי דרבי רבים במהלך תפקידו כיו"ר המועדון הצהוב מת"א, כתב את הדברים לאחר אירועי האלימות החמורים אמש שהתקיימו במשחק הדרבי התל אביבי במסגרת מחזור מספר 31 בליגת ווינר סל.

במכתב אשר נשלח ליו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל שמואל פרנקל, תובע האיגוד עו"ד טל אור ויו"ר איגוד השופטים גוני צחר, כתב מזרחי כי "גדשה הסאה והגיעו מים עד נפש".

במכתבו ציין מזרחי את דו"ח השופטים והן את דו"ח המשקיף שהצביעו בנוסף לאירועי האלימות אמש מצידם של אוהדי הפועל תל אביב הן על קריאות נאצה ושירי שואה ששרו וקראו אלה והן צירף גם את התיעוד בו נראה אוהד הפועל ת"א מוכר הנמנה על חברי וועד הנהלת הקבוצה מכה נמרצות את פיזיותרפיסט מכבי בעורפו.

"מאליו ברור כי במצב דברים זה לא ניתן יהיה מבחינת מכבי ת"א להמשיך להופיע במשחקים שייערכו בהיכל קבוצת שלמה (אולמה הביתי של הפועל תל אביב - נ"ו), במצב השורר בו כיום ובהתנהגות אוהדים כזו", כתב מזרחי.

עוד הוסיף מזרחי המשמש הן כעורך דין במקצועו, כי לעניות דעתו דין יריקה הינה כדין תקיפה לכל דבר ועניין וכי על האוהד שירק על שחקן מכבי אמש, דיאנדרה קיין שהרוחק בשל אותה תקרית וכן על שופט המשחק כפי שנכתב בדו"ח השיפוט צריך לפסוק דין חמור וכן צריך להפסיק את קיום המשחק.

"לא נסכים שספסל הקבוצה האורחת יהיה חשוף לקהל האוהדים המקומי היושב מאחוריו, וחובה ליצור מגן בצורת סוכך פלסטיק קשיח, וכן לשקול פינוי של לפחות חמש השורות הראשונות מאוחרי ספסל הקבוצה האורחת", כתב מזרחי בהתייחסו לתקיפתו החמורה של פיזיותרפיסט הקבוצה על ידי אוהד הפועל תל אביב.

בנוסף כתב מזרחי כי יש ליצור רשת מגן על היציע המערבי, יציע אוסישקין שם יושבים ראשי האוהדים של האדומים מת"א שאחראים ישירים על התפרעויותיהם החוזרות ונשנות במשחקי הדרבי ולא רק, זאת על מנת למנוע זריקת חפצים ממנו ולמנוע אפשרות של אוהדים לבצע פעולות תוקפניות כלפי הקבוצה האורחת ונציגיה.

לסיום כתב מזרחי כי "בשום פנים ואופן אין אנו מוכנים לסכן את שלומם של שחקני קבוצתנו וכן את שלום אנשי צוות הקבוצה, ולהותירם חשופים בפני מעשי אלימות מסוגים שונים - מיריקות, דרך מכות וכדומה".

מזרחי ציין כי בהתאם להחלטת המועדון, מעתה ואילך במידה ששוב יארע אירוע אלימות מצידם של אוהדי הפועל תל אביב במשחקי הדרבי ובמידה שלא יתבצע שינוי מיידי בהתנהגות האוהדים האלימים מת"א, אזי מכבי לא תופיע למשחק ו/או תרד מהפרקט בזמן משחק.

"הואיל ובאנו לתחרות ספורטיבית ולא לזירת התגוששות אלימה, לא ניתן במה לקריאות נאצה שלא יעלה על הדעת אפילו להזכירן" כתב מזרחי וציין כי מלבד הודעת גינוי כנגד האוהד התוקף שתועד מכה את פיזיותרפיסט הקבוצה, הנהלת האדומים לא עשתה דבר בכדי להפסיק את אירועי האלימות ואף כינתה את מכבי שקרנים.

לסיום כתב מזרחי לראשי הכדורסל - "אנו קוראים לכם ליישם את הדברים המבוקשים, כי בנפשנו המה".

יש לציין כי סיכוי לא רע בכלל שהשתיים ייפגשו גם בסדרת רבע גמר הפלייאוף, לאור העובדה כי מכבי מדורגת כעת במקום הראשון בטבלת הליגה, ואילו האדומים במקום השמיני. אם מיקומן יישאר כך עד לסיום העונה הסדירה, בעוד שני מחזורים בלבד, יהיה מעניין לראות מה יקרה במשחקי הדרבי ביניהן ואם אכן יחול שינוי מהותי בהתנהגות הקהל או לכל הפחות מיגור האלימות מיציעי אוהדי הפועל תל אביב.

צפו בתיעוד האלימות אמש:

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il