"יודעים שהבן שלנו חף מפשע"

החלטת בית המשפט המחוזי בלוד לשחרר למעצר בית עם איזוק אלקטרוני את הנער היהודי שהואשם בהריגת עאישה א-ראבי, התקבלה בצל חוות דעת שלפיה החבלות שנמצאו בראשה של האישה הערבייה לא תואמות תרחיש של פגיעת אבן.

חוות הדעת ניתנה על ידי מנהל המכון המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, שכתב "שני רופאים תמכו בדעתי בטענה כי החבלות בגולגולת המנוחה מתיישבות עם נזקים הנגרמים באנרגיה גבוהה מאוד, ולא מפגיעה אחת של אבן. אחד מבין הרופאים הללו תמך גם בדעתי שנראים, לפחות, שני מוקדי אימפקט".

ד"ר קוגל כתב כי "שני רופאים אחרים סברו של על-סמך הנתונים שמוצגים לעינינו, איכות התמונות הלא מיטבית והתיאור היחסית לא מפורט בחוות הדעת לא ניתן להכריע לכאן או לכאן. עלי לציין כי ידועים מקרים בהם אנשים נהרגו מפגיעת ראש בשל אבן שנזרקה עליהם בעת שנסעו ברכב.

''זוהי תופעה ידועה שקרתה בעבר. הוויכוח אינו אם ניתן למות כתוצאה מפגיעת ראש, אלא כפי שצויין קודם - התאמת הנזקים החבלתיים שנמצאו למנגנון שתואר".

"חיפוש בספרות המקצועית שערכתי לא העלה אף מקרה בו נגרמו נזקים כה נרחבים לעצמות הגולגולת כתוצאה מפגיעת אבן". ד"ר קוגל סיכם "בסופו של דבר אני הוא זה החתום על חוות הדעת ועומד במצפון שקט מאחורי מה שנכתב בה".

נציין כי בית המשפט המחוזי עיכב את שחרור הנער עד למחר, כדי לאפשר למדינה להחליט האם לערער לבית המשפט העליון נגד השחרור. א-ראבי נהרגה מפגיעת אבן שנזרקה על הרכב בו נסעה סמוך ליישוב רחלים בשומרון בחודש אוקטובר 2018.