הפועל ת"א דורשת להטיל קנס על מכבי

סערת הדרבי התל אביבי לא נרגעת. אחרי שאיימה להחרים את המשחקים באולם של האדומים, משיבה הנהלת הפועל אש ודורשת להטיל קנס על מכבי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ט

אוהדי הפועל ת"א, ההנהלה מגבה
אוהדי הפועל ת"א, ההנהלה מגבה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אחרי שלא פעלו נגד קהל אוהדיהם המתפרעים כשלא מחו על ביזוי זיכרון השואה ולא עשו דבר בכדי למגר את האלימות ביציעי אוהדיהם, הפועל ת"א תוקפת בחזרה את היריבה העירונית -מכבי.

אמש דרש יו"ר המכבים שמעון מזרחי ממנהלת הליגה בכדורסל ומאיגוד הכדורסל לבצע מספר דברים בכדי להבטיח את ביטחונן הקבוצות המתארחות באולם הדרייב-אין, אולמה הביתי של הפועל ת"א, זאת בשל אירועי אלימות חוזרים ונשנים מצידם של אוהדי הפועל ת"א - בעיקר במשחקי הדרבי התל אביבי אבל לא רק.

במכתבו ציין מזרחי כי אם לא יתבצעו שינויים והתנהגותם האלימה של האוהדים האדומים תחזור על עצמה, יחרימו במכבי את המשחק על כל המשתמע מכך.

האפשרות כי השתיים תיפגשנה גם בסדרת רבע גמר הפלייאוף, מעלה חשש בהפועל ת"א מאפשרות לחנך את אוהדיהם ולהתחיל במיגור האלימות, ובצר להם פנו אלה במכתב לראשי מנהלת ליגת ווינר סל, בדרישה לחייב את המכבים מת"א על קנס כספי בעלות של 200 אלף שקלים. העילה: סעיף בתקנון המנהלת שאוסר על קבוצה לאיים שלא להופיע למשחק ליגה.

במכתבם של האדומים למנהלת הליגה נכתב: "כצפוי וכמיטב המסורת רבת השנים, מיד בסיום הדרבי התל אביבי פתחה קבוצת מכבי תל אביב בקמפיין תקשורתי נרחב שכל מטרתו פגיעה בהפועל תל אביב.
מדובר בריטואל קבוע עליו נערכת מכבי תל אביב לפני המשחק, במהלכו ויוצא לפועל מיד בסיומו".

בהפועל שבתחילה טענו כי מכבי משקרים בכל הקשור לאלימות מצידם של אוהדיהם, ולאחר התיעוד בו נראה אוהד הנמנה על חברי עמותת המועדון מכה נמרצות את פיזיותרפיסט מכבי במהלך פסק זמן, הודיעה על הרחקתו ממשחקי הקבוצה, חזרה לטעון כנגד הצד שממול ובחרה שוב שלא לעסוק במיגור האלימות של אוהדיה כשכתבה: "מיותר לציין שלא ראינו את אותה הרגישות מצדה של מכבי למגר את האלימות, כשעמדה לדין רק לפני שבועות ספורים עת אוהדיה פצחו בקריאות "אמארה מת" בארנה בירושלים ואף עמדה לכך לדין (ספגה קנס כספי על כך - נ"ו), או כאשר במשחק אחר נעצרו שניים מאוהדיה בגין השלכת חפצים, או כאשר אחד משחקניה, שור מועד בעל עבר משמעתי
עשיר, השתולל על הפרקט כבר במהלך הרבע הראשון של המשחק והורחק ע"י צוות השיפוט".

בהפועל ציינו במכתבם כי אין זו הפעם הראשונה בה מכבי מאיימת כי לא תופיע למשחק דרבי, כשזה קרה רק לפני ארבעה חודשים.

"ברצוננו להפנות את כבוד יושב הראש לסעיף מספר 5.1.62 בתקנון המנהלת: "קבוצה שתאיים לא להופיע למשחק ליגה, תחויב בהיטל בסך 200,000 ש"ח. מובהר כי לעניין זה די באיום בלבד מצד נושא משרה במועדון. מכיוון שמדובר בפעם השנייה תוך פרק זמן של ארבע חודשים בו עוברת מכבי על סעיף זה בתקנון, אנו דורשים מהמנהלת לכבד את התקנון ולהפעיל את הסנקציה הקבועה בתקנון".

נציין כי סעיף זה נכנס לתקנון דווקא בשל איומה בעבר של הפועל שלא לעלות לשחק בשל הקצאה מועטת של כרטיסים לאחד ממשחקי הדרבי.

בהפועל הוסיפו עקיצה כשכתבו כי "כמו כן ברצוננו להפנות את תשומת לב המנהלת לכך שאיומים והצבת תנאים להופעה למשחקי הליגה הפכו לתופעה נפוצה בקרב קבוצות אשר מחזיקות בשיריון ליורוליג - בדומה לנעשה ביוון בימים אלו.

לסיום כתבו בהפועל, "לטעמנו, יש לכבד את תקנון המנהלת, לשמור על כבוד הליגה ולעצור תופעות פסולות אלו לפני שיצאו משליטה. לפיכך אנו חוזרים שוב על דרישתנו להטיל על קבוצת מכבי תל אביב את הקנס הכספי כמצוין בתקנון".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il