נפרדים מאורי אריאל
נפרדים מאורי אריאל צילום: ההסתדרות הציונית העולמית

החטיבה להתיישבות ערכה סיור פרידה משר החקלאות אורי אריאל הממונה על החטיבה להתיישבות.

בסיור השתתפו ראש החטיבה גאל גרינוולד, מנכ״ל החטיבה צביקי בר חי, ראשי המועצות, תא״ל במיל' יהודה דובדבני וגורמי המקצוע של החטיבה במועצה אזורית עמק המעיינות ובקעת הירדן שלמדו על הפרויקטים שקידמה החטיבה בקדנציה של השר אריאל.

את הסיור החלו ב״עידן טכנולוגי״ בעמק המעיינות-שילוב של תעשייה טכנולוגיה וחינוך וכן במעצמת האנרגיה המתחדשת שעל פסגת הגלבוע.

אנשי החטיבה פגשו את תלמידי המכינה הישיבתית בני דוד במעלה אפרים אשר אורי אריאל היה שותף בהקמתה. השר סיפר לאורך הסיור כי החטיבה להתיישבות היא גוף חשוב שאותו הוא מכיר אותו מימי נעוריו אשר מסייע ללא הפסקה למתיישבים ועושה רבות למען ההתיישבות. "רואה בהתיישבות ערך חשוב ונעלה שאין כמותו, עלינו להמשיך לבנות וליישב בכל חבלי הארץ", אמר.

גאל גרינוולד ראש החטיבה להתיישבות אמר בתום הסיור "אנחנו נפרדים מהשר אורי אריאל אחרי שנות עשייה רבות ומלאות השפעה על כל מרחבי ההתיישבות בארץ. שר שקם בבוקר והולך לישון בלילה כשהוא עסוק במחשבות על חיזוק ההתיישבות והאצת קליטה של קבוצות מתיישבים ממעלה גלבוע שבצפון ועד כרם שלום שבדרום. אני שמח על שזכיתי לעבוד בשת״פ מלא עם השר ועם משרד החקלאות ומאחל לשר שנמשיך ליהנות מעשייתו גם בהמשך".