סיום קורס צוללן
סיום קורס צוללן דובר צה"ל

היום (רביעי) מתקיים טקס סיום קורס צוללן מחזור 115, במעגן דרור שבבסיס חיפה של זרוע הים.

אורך הקורס הוא שנה וחודש ובסיומו מקבלים הבוגרים הטריים דרגת סמל וסיכת צוללן.

צה"ל מפרסם נתונים מעניינים על מסיימי הקורס. 66% מבוגרי הקורס מתגוררים במרכז, 17% בדרום ואחוז זהה בצפון. 67% גרים בעיר והשאר גרים ביישובים או מושבים.

כשנשאלו מסיימי הקורס מיהו האדם הראשון שהם מתקשרים אליו מיד בסיום ההפלגה, 58% ענו שהם מתקשרים לאמא, 27% ענו שהם מתקשרים לשני ההורים ו-17% מתקשרים דוקא לחברים.

ל-8% מהצוללים החדשים יש ארבעה אחים או יותר, לרבע ממסיימי הקורס יש שלושה אחים, ל-46% יש שני אחים ול-21% מהמסיימים יש אח אחד בלבד. 48% ממסיימי הקורס הם הראשונים במשפחותיהם שמתגייסים לשירות קרבי. רבע מהמסיימים הם דור שני בשירות בזרוע הים.

מחצית מסיימי הקורס צורכים חדשות ברשתות החברתיות, 21% בעיתון, 18% בטלוויזיה ו-11% באפליקציות שונות של חדשות.

88% חלמו להגיע דוקא ליחידה קרבית, 54% היו בתנועת נוער לפני הצבא, 46% הרחיבו בתיכון מגמה ריאלית, 17% הרחיבו מגמה הומנית ו-37% ממסיימי הקורס הרחיבו בתיכון גם מגמה ריאלית וגם מגמה הומנית.

במהלך הקורס 42% מהחניכים קיבלו מחלת ים ו-58% לא קיבלו. 46% ממליצים שלא לאכול חומוס לפני הפלגה בצוללת ו-17% ממליצים לא לאכול מוצרי חלב.

71% מהמסיימים לא מנגנים בכלי נגינה כלשהו, 15% מנגנים בגיטרה, 10% מנגנים בתופים ו-4% הפתיעו כשענו שהם מנגנים בבריטון. מתוך מסיימי הקורס 56% לא מתכוונים לצפות באירווזיון.

32% ענו כי לפני הגיוס לצה"ל הם היו ארבע שעות או יותר בטלפון הסלולרי במהלך היום, 62% בילו בין שעתיים לשלוש בטלפון ו-6% שעה אחת ביום.

הים המועדף על מסיימי הקורס הוא ים תיכון (92%), 4% מעדיפים את ים המלח ו-4% מעדיפים את הכינרת. רק 9% מעדיפים ללכת לבריכה במקום לים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו