ח"כ עופר כסיף: תורת הרב קוק - "תורת גזע"

הח"כ היהודי החדש בסיעת חד"ש תע"ל תקף את תורת הרב קוק בנאום הבכורה, וסירב לבקשת אייכלר לחזור בו. הרב פרץ יצא מהמליאה במחאה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ט

ח"כ עופר כסיף (חד"ש-תע"ל) כינה בנאום הבכורה שנשא אחר הצהריים (שלישי) מעל בימת הכנסת את תורת הרב קוק בכינוי "תורת גזע".

לדבריו, "צדק הרב אברהם יצחק הכהן קוק כאשר כתב ש'ראויה האנושות שתתאחד כולה למשפחה אחת, וחדלו אז כל התׅגרות וכל המידות הרעות היוצאות מחילוקי עמים וגבולותיהם'. אבל משנתו נגועה היתה מיסודה בתורת גזע מבישה ששמה לה את הקולקטיב היהודי כעליון על פני שאר העמים, כראשון בהיררכיה מדומיינת".

"מובן מאליו שהתכנית הפוליטית שנגזרה ממשנה נוראית זו, ואשר למרבה החרפה קנתה לה אחיזה במסדרונות השלטון בואכה לשכת ראש הממשלה, סותרת במהותה כל כבוד אנושי", הוסיף ח"כ כסיף.

"למעשה, שום היררכיה (גזעית, לאומית, מגדרית, או מעמדית) לא יכולה לכבד את האדם ולראותו כחלק מעיקר אנושי. רק שוויון אמיתי, עמוק ומלא יכול לבטא כבוד שכזה ולהבטיח את מימושו הלכה למעשה. לכך נדרשת משנה פוליטית מקיפה: אידיאולוגיה ופרקטיקה מהפכניות השמות את האדם במרכז – לא את הלאום, לא את המדינה, לא את האדמה, לא את הדת. את האדם באשר הוא אדם. את זה מצאתי כבר לפני שנים בסוציאליזם המרקסיסטי", טען כסיף.

בצעד חריג שיסע יו"ר הישיבה, ח"כ ישראל אייכלר, את דבריו של כסיף, לאחר דבריו על הרב קוק, וקרא לו לחזור בו, אך כסיף סירב. ח"כ הרב רפי פרץ מחה על הדברים ויצא בתגובה מהמליאה.