מנהלת הליגה מגיבה לאירועי הדרבי

אחרי דו-קרב המכתבים בין מכבי והפועל ת"א, האיומים ובקשת הקנס בעקבות אירועי האלימות של אוהדי הפועל ת"א בדרבי, במנהלת מגיבים

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ט

ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב
ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

יומיים, זה הזמן שלקח למנהלת ליגת ווינר סל להגיב לאירועי האלימות החמורים, ביזוי זכרון השואה והנאצות מצידם של אוהדי הפועל תל אביב בדרבי התל אביבי שהתקיים שלשום בהיכל הדרייב-אין שבתל אביב, במסגרת המחזור ה-31.

אחרי מכתבה של מכבי ת"א בו דרשה לבצע מספר צעדים בכדי למנוע התפרעות אלימה נוספת של אוהדי הפועל ת"א במשחקי הדרבי באולמה הביתי ואיימה כי אם לא יתבצעו אלו, לא תופיע למשחק, ואחרי מכתב התגובה של הפועל ת"א בו דרשה להטיל קנס כספי בעלות של 200,000 שקלים על מכבי בשל איומה שלא להופיע למשחק, כמופיע בתקנון המנהלת, כעת במנהלת מגיבים לשתי הקבוצות ולאירועי האלימות שהתרחשו.

אחרי שהודיעו על שינוי השיטה של הליגה, התפנו במנהלת הליגה להגיב לאירועי האלימות החמורים במשחק הדרבי לפני יומיים.

"מנהלת ליגת ווינר סל לא תסבול מקרי אלימות פיסית או מילולית במשחקי הליגה. האירועים החמורים שהתרחשו בדרבי התל-אביבי ביום ראשון האחרון ובעיקר הפגיעה הפיסית של אוהד הפועל ת"א באיש צוות מכבי ת"א היא עליית מדרגה ברמת האלימות במגרשים ואנחנו נפעל בכל דרך כדי למנוע הישנות מקרים כאלה".

על האיום של הצהובים מת"א והחשש מהתפרעות חוזרת ונשנית של האוהדים האדומים מת"א במשחקי הדרבי הקרובים והבאים, אמרו במנהלת כי "מכבי ת"א בפרט וקבוצות אחרות בליגה בכלל לא אמורות לחשוש להגיע למגרש כזה או אחר".

במנהלת הגיבו גם על דרישתה של הפועל לקנוס את המכבים בשל איומם שלא להופיע למשחק, כמופיע בתקנון. "ההתעסקות בקנס על איום אי הגעה למשחק בשלב זה הוא מיותר לחלוטין, האיום הממשי שהתרחש במשחק הוא הנושא המרכזי ועליו יש לתת את הדעת" הטיחו ראשי המנהלת בהנהלת האדומים, כמי שלא עשו די בכדי למגר את האלימות ובמקום לקחת אחריות על התנהגות אוהדיהם האלימים, ניסו להשליך את האחריות על היריבה הצהובה. "במכתבה של מכבי ת"א מובהר כי אין החלטה רשמית שלא להגיע למגרש, הציטוט המדויק: "בהתאם להחלטה שעומדת להתגבש בהנהלת המועדון הרי שבמידה והדברים האמורים מלעיל לא יתוקנו ומקרה מהסוג הזה יישנה, הרי שקבוצתינו לא תופיע למשחק".

מנהלת הליגה תקפה גם את משטרת ישראל ומערכת אכיפת החוק כשכתבה כי היא "מוטרדת מאוד מהעונש הקל שקיבל אותו אוהד בבית המשפט ומופתעת מהתנהלות המשטרה שדרשה זמן כל כך קצר להשעיה, עונש שלדעתנו לא יהווה הרתעה אמיתית".

לדברי המנהלת, בכדי שאירועים כאלה יטופלו ביד קשה, אלה פועלים להקמת בתי משפטי ייחודיים לנושא הספורט יחד עם מנהלת הליגות בכדורגל - "זאת על מנת למנוע החלטות מסוג זה".

ומה לגבי הטיפול באותו אוהד למען יראו וייראו? "במקביל המנהלת תדחף בימים הקרובים לשיתוף פעולה עם איגוד הכדורסל במטרה להרחיק את האוהד המדובר לשנתיים לפחות מכל מגרשי הכדורסל בארץ, בהמשך להחלטת הפועל ת"א להרחיקו ממגרשה הביתי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il