יוגב הודיע: מחרים את ח"כ כסיף

ח"כ יוגב תוקף את שופטי העליון שאפשרו את בחירת כסיף לכנסת, "אילולא 'נאורות' בית המשפט העליון, עופר כסיף כלל לא היה נבחר לכנסת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ט

ח"כ מוטי יוגב (איחוד מפלגות הימין) הודיע הערב (שלישי) כי יחרים את ח"כ עופר כסיף בעקבות דבריו נגד הרב קוק בנאום הבכורה שלו, וקרא להעביר בכנסת הנוכחית את החוק להנצחת הרב קוק.

נזכיר כי בנאומו אמר כסיף בין היתר, "משנתו (של הרב קוק - ח"ב) נגועה היתה מיסודה בתורת גזע מבישה".

לדברי יוגב, "אילולא 'נאורות' בית המשפט העליון, עופר כסיף כלל לא היה נבחר לכנסת. ביזוי גדולי ישראל מוטל לפתחם של שופטי בית המשפט העליון. הרב קוק מגדולי חכמי ישראל בדורות האחרונים, אוהב עם ואדם".

יוגב הוסיף וגיבה את החלטת הרב פרץ לצאת מהמליאה בעקבות נאום כסיף, "לא נעבור על כך בשתיקה. סור מרע, כפי שעשה ח"כ הרב פרץ, בכוונתי להחרים את עופר כסיף עד שיסולק ממשכן הכנסת. עשה טוב, נדרוש להעביר את חוק הנצחת הרב קוק, אותו הגשתי בכנסת הקודמת".

חברת הכנסת עידית סילמן פנתה לכסיף בעקבות התבטאותו ואמרה, "חבר הכנסת כסיף, אתה חדש בכנסת ממש כמוני. אוכל לומר לך בכנות שאני רואה לנגד עיני את השליחות למען אלו ששלחו אותי, לרווחתם ולשגשוגם יחד עם כלל אזרחי ישראל".

"אם לשפוט מהדברים שאמרת היום ובהם קשרת את תורת הרב קוק לתורת הגזע, ניתן להבין דבר ברור: לא באת לפעול למען שולחיך. לא לשפר את איכות חייהם, לא לעשיה למען חינוך, בריאות או תרבות, לא לשיפור מעמדם בחברה הישראלית ולא למען שום עניין שייטיב עמם בעתיד. מטרתך היא זריעת מדון והפיכתך והפיכת שולחיך למצורעים בעיני הציבור הישראלי, בכך הנך מועל בשליחותך", הוסיפה.