בניית אתר אינטרנט לבית העסק בחינם

לא צריך להסביר לכם כמה בסיסי הוא אתר אינטרנט לכל בית עסק, תנו לנו להפתיע ולגלות לכם שאפשר לעשות את זה בקלות ובחינם.

ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

בניית אתר אינטרנט בקלות. אילוסטרציה
בניית אתר אינטרנט בקלות. אילוסטרציה
צילום: iStock

כל בעל עסק זקוק היום לאתר אינטרנט ואם כבר אתר אינטרנט אז רק אתר וורדפרס.

מערכת וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן המאפשרת לכל אחד להקים אתר מקצועי, המתבסס על תבנית (הנבחרת מבין אלפי תבניות אפשריות חלקן בחינם וחלקן ניתן לרכוש בתשלום) ונחשבת למערכת הפעלה מאוד פשוטה וידידותית לתפעול גם עבור מי שאינו מגיע מהתחום של בניית אתרים.

בניית אתרי וורדפרס מאוד נפוצה כיום בארץ ובעולם ומיליוני אתרים מבוססים וורדפרס כיום.

היתרונות הבולטים של אתרי וורדפרס:

לוורדפרס יש כמה וכמה יתרונות ברורים. בניית אתרי וורדפרס מאוד נפוצה כיום בעיקר בשל העובדה שמדובר במערכת מאוד ידידותית למנועי החיפוש. הקוד שלה בנוי בצורה נקיה ומסודרת ועל כן גם נוח מאוד למנועי החיפוש לסרוק את קוד האתר ולהבין בכל עוסקים עמודיו הפנימיים. המערכת מתעדכנת לעתים קרובות ומתאימה עצמה לקדמה הטכנולוגית. אתם בעלי גישה לכל חלקי האתר ויכולים לשנות כל אלמנט בו.

יתרון נוסף משמעותי במערכת וורדפרס היא שדרך המשרד האחורי של ניהול האתר שלכם תוכלו להתקין תוספים שונים בחינם לשדרוג האתר והשימוש בו, כמו למשל: תוספי נגישות, כפתורי שיתוף, תוספי המסייעים בהגברת מהירות האתר ועוד.

לוח הבקרה של וורדפרס:

מרכז העבודה עם אתר הוורדפרס שלכם יהיה באמצעות לוח הבקרה של האתר. לוח הבקרה של מערכת הוורדפרס בנוי בצורה נוחה, ידידותית וקלה מאוד לתפעול. באמצעות לוח הבקרה תהיה לכם גישה להוספה, עריכה ומחיקת תכנים מהאתר: טקסטים, סרטונים, תמונות ועוד.

תוכלו לסדר תפריטים חדשים ולעדכן את האלמנטים שבהם. תוכלו לבחור את התבנית עליה תתבסס האתר (אותה כאמור ניתן לשנות גם לחלוטין באמצעות שינוי קוד האתר, אולם למי שאינו מתכנת יכול, בהתאם לגישות התבנית, לבצע שינויים שונים בעיצוב ומבנה האתר).

ניהול התכנים באתר:

ניהול התכנים באתר מתבצע בצורה קלה ונוחה למדי. יש לכם אפשרות להכניס פוסטים או עמודי תוכן חדשים לאתר, לערוך ולהסיר אותם בכל עת שתצטרכו. הפוסטים בדרך כלל מתקשרים למאמרים המשתייכים לבלוג האתר ואילו עמודי האתר יהיו לרוב עמודים ראשיים, עמודי קטגוריות ועוד. עמודים אלה יופיעו בדרך כלל בתפריטים הראשיים של האתר.

עריכת התכנים מתבצעת בצורה מאוד נוחה וכמעט ואינה מוגבלת גם עבור מי שאינו יודע תכנות. ישנן פונקציות רבות שניתן לעצב עמן את הטקסט: בחירת פונטים שונים, גודל טקסט, הגדרת שורה מסוימת ככותרת, הטמעת קישורים, הוספת תמונות ועוד.

בניית תפריטים:

התפריטים הם חלק חשוב בכל אתר. בהתאם לתבנית שבחרתם תהיה לכם אופציה לשלב תפריטים שונים באתר שלכם, מתפריטים עליונים, דרך תפריטים צדדיים ועד תפריטי פוטר. אתרים בסיסיים מבוססים לרוב תפריט אחד כזה מכל סוג ולעתים אפילו 2 מ-3 התפריטים הללו. דרך המשרד האחורי תוכלו לנהל את התפריטים בקלות ולהוסיף אליהם קטגוריות, עמודי תוכן, קישורים ועוד.

דרכי יצירת קשר עם בית העסק:

אלמנט חשוב בכל אתר עסקי הוא שילוב של אפשרויות שונות ליצירת קשר עם העסק. זה מגדיל את הסיכוי שהגולשים יצרו אתכם קשר וכן מעלה את רמת האמינות של בית העסק. תוכלו להוסיף בקלות מפה עם כתובת העסק (המקום המרכזי שבו אתם יושבים) וכן אפשרויות שונות ליצירת קשר אתכם: טלפון, מייל, מילוי טופס ליצירת קשר באתר ועוד.

לסיכום; בניית אתרי וורדפרס היא האופציה הטובה ביותר עבורכם לא רק בשל האפשרויות הבלתי מוגבלות אלא דווקא בשל הנוחות שבניהול האתר במערכת זו. כל אדם יכול לנהל בקלות את האתר שלו באמצעות המערכת, ללא צורך בניסיון קודם ועם שליטה מלאה על כל מה שקורה באתר.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il