בצל האנטישמיות: שבת משותפת מסביב לעולם

הרב אליהו בירנבוים ממכון שטאוס עמיאל מספר על השבת המיוחדת שתחבר בין יהודי כל העולם ועל הקושי הגובר בקיום היהודי בתפוצות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

בצל התגברות האנטישמיות ברחבי העולם תתקיים מסביב לעולם שבת לחיבור בין ישראל ויהדות התפוצות.

האירוע יתקיים בשבת הקרובה במקביל ב-41 יישובים ברחבי הארץ, וב-51 מוקדים ברחבי העולם. ממדינות אירופה ועד מדינות מרכז אמריקה, דרום אפריקה, סין, אוסטרליה ועוד, כאשר השליחים בארץ ובעולם יעסקו בחיי הקהילות, הקשיים וההתמודדות עם האנטישמיות.

את המהלך מוביל מכון שטראוס עמיאל מבית אור תורה סטון. ראש המכון, הרב אליהו בירנבוים, אומר לערוץ 7 בוועידת רבני אירופה באנטוורפן: "המסר של השבת היא 'את אחי אנוכי מבקש', בואו נחשוב לא רק על היושבים במדינת ישראל אלא על האחים שלנו שמפוזרים מהודו ועד מקומות נידחים בעולם. בואו נרגיש שהם אחים ונחשוב ביחד על הקיום היהודי ובסופו של דבר נחזק גם את העם היהודי וגם את מדינת ישראל".

הרב מציין כי בשנים האחרונות חלה ירידה ברצון של בני הציונות הדתית לצאת לשליחות בחו"ל: "הציבור הדתי לאומי לא תמיד רואה שליחות ביציאה לתפקידם בחו"ל, לא בחינוך ולא ברבנות. לצערי, כל שנה אנחנו רואים שרמת המוטיבציה לשליחות בעם היהודי יורדת ואנחנו מרגישים את הצורך לעורר את העם היושב בציון לדבר על עתידו של העם היהודי ויהיה קשה לשמור על עתידו של העם בלי אנשים שיצאו לתפקידי שליחות".