המו"מ הקואליציוני
נתניהו: ''הסיעות מבקשות דרישות בלתי אפשריות''

''סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים לכל אחד מארבעת חברי הכנסת שלה", סיפר ראש הממשלה. ''מילא אם היינו עם תקציב כמו של ארצות הברית''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בטקס לציון מאה שנה למותו של אהרן אהרנסון, ראש מחתרת הריגול ניל"י, והתייחס למגעים הקואליציוניים שלפי שעה לא הביאו לחתימת הסכם עם אף אחת מהשותפות הפוטנציאליות.

נתניהו אמר כי המשא ומתן הקואליציוני הוא "משימה שנראית אבסורדית". לדברי ראש הממשלה, הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני. כל הסיעות דורשות דרישות שמתנגשות אחת בשנייה".

"סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים לכל אחד מארבעת חברי הכנסת שלה. גם הדרישות התקציביות סבירות, אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית. אין לנו, ואנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל", הדגיש.

בחדשות 12 דווח הערב כי ראש הממשלה וסביבתו הודיעו למספר חברי כנסת שהם ילחמו בכל כוחם על החקיקה שתעניק חסינות לנתניהו ותמנע את העמדתו לדין.

"מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה", אמר נתניהו באחד מהתדרוכים. "אחרי שאסיים את תפקידי אתמודד עם הדין. אזרחי ישראל ידעו מה מצבי ובחרו בי. אם הייתי חושב על טובתי האישית הייתי מנהל את המשפט כשאני ראש ממשלה ולא כאזרח פרטי, אבל אני מבין שזה לא טובת המדינה".