''צאו, צללו, נצחו ושובו בשלום לנמל''

בתום 13 חודשי הכשרה מאתגרים הסתיים המחזור ה-115 של קורס צוללן בחיל הים. ''מרכיב חיוני וחשוב במערכה שבין המלחמות''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

''צאו, צללו, נצחו ושובו בשלום לנמל''-ערוץ 7
סיום קורס צוללן בחיל הים
צילום: דובר צה"ל

טקס סיום קורס צוללן מחזור 115 התקיים היום (רביעי) בבסיס זרוע הים בחיפה.

הטקס נערך בראשות מפקד זרוע הים אלוף אלי שרביט, מפקד שייטת הצוללות אלוף-משנה אסף, מפקד בסיס ההדרכה של זרוע הים אלוף-משנה נדב, מפקד בית ספר צוללן רב-סרן אביעד, משפחות בוגרי הקורס ואורחיהם.

קורס צוללן, שאורכו כ-13 חודשים, הוא אחד הקורסים הייחודיים והיוקרתיים בצה"ל אליו מתמיינים כל שנה כמאות מועמדים לשירות הביטחון.

הקורס הינו קורס התנדבותי ומאתגר אשר מורכב משלושה שלבי הכשרה ובסיומו מוענקות לבוגרים הטריים דרגת סמל וסיכת צוללן.

שייטת הצוללות היא אחת מהיחידות האסטרטגיות, החשובות והמכריעות ביותר במערכות ישראל. השייטת מהווה כוח תקיפה וכוח מודיעיני מעומק האויב, ורק באמצעות חשאיות מרבית מסוגלים הצוללנים לבצע פעולות ומשימות מבצעיות רבות הרחק מחופי ישראל.

עם סיום הקורס עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות הזרוע בהתאם למגמה המקצועית אליה שויכו.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר כי ״בזירות כל כך מורכבות, עם דרישה מתמשכת ליכולת פעולה מבצעית, מה שמכנים לעיתים המערכה שבין המלחמות, לחשאיות, ליכולת לפעול מבלי שיודעים על הימצאך שם, לפני ואחרי הביצוע- יש יתרון מוחלט. זוהי תמצית העשייה של שייטת 7. הפעילות המבצעית הייחודית של לוחמי שייטת הצוללות- מהווה מרכיב חיוני וחשוב במערכה מתמשכת זו, שעיקרה נסתר, וחשיבותה אינה מוטלת בספק.

"דרכי פעולתה של השייטת מאפשרות הימצאות במרחבי הפעולה החשובים ביותר לזרוע הים ולצה״ל כולו. המרכיב הייחודי של שייטת 7 הופך להיות קריטי באופרציות המבצעיות שלנו בתווך הימי. חניכי מחזור 115, נכנסתם אל מסלול ההכשרה מצוידים במטען ערכי שהביא אתכם לבחור במסלול התנדבות תובעני, הוספתם אליו ידע מקצועי רב. החל ממחר מצטרפים אתם באחת אל שייטת 7, אל לב ליבה של עשייה מבצעית חשובה וחיונית מאין כמותה. צאו, צללו, נצחו ושובו בשלום לנמל״, הוסיף שרביט.טוען....

צילום: דובר צה"ל