בני יהודה זכתה בגביע המדינה בכדורגל

בפעם השניה בתוך שלוש שנים זכתה בני יהודה בגביע המדינה בכדורגל בתום דו-קרב פנדלים בסיומה של הארכה

נרי וייס - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

בני יהודה זכתה בגביע המדינה בכדורגל-ערוץ 7
קפטן בני יהודה חוגג עם הגביע
צילום: קובי גדעון, לע"מ

שנתיים בלבד עברו מאז זכתה בני יהודה בגביע המדינה בכדורגל. היה זה כשזו ניצחה את מכבי ת"א בתום דו-קרב פנדלים מותח במיוחד.

שנתיים עברו והערב (רביעי) בני יהודה עשתה זאת שוב, בדיוק באותה הצורה - מהנקודה הלבנה.

הכתומים משכונת התקווה נכנסו לפיגור מוקדם הערב בגמר שהיווה את שחזור משחק הגמר מלפני 41 שנים, ב-1978, כשפגשו את נתניה. היהלומים מהשרון עלו מוקדם ליתרון משער ענק של גיא מלמד כבר בדקה הרביעית ושלטו במשחק ללא עוררין.

היתרון של נתניה היווה גם בשורה מצויינת לקובי מרימי, נציג ישראל באירווזיון, כשבאותה שנה בה זכתה נתניה בגביע ההיסטורי, זכתה גם ישראל בתחרות הבינלאומית. לצערו של מרימי ולצערה של מכבי נתניה ואוהדיה הרבים שהגיעו לאצטדיון סמי עופר, זה לא הצליח.

עד הדקה ה-82 היה נראה כי בני יהודה תפסיד ונתניה תניף את הגביע. אך אז בדקה ה-82, 8 דקות לסיום הזמן החוקי של המשחק, הגיע דור ג'אן המחליף ומקרוב דחק את שער השיוויון הדרמטי שקבע שיוויון 1:1 בתום 90 הדקות.

שתי הקבוצות הלכו להארכה שהייתה השלישית ברציפות בגמר הגביע בשנים האחרונות, ולאחר ששתיהן סבלו ממכת פציעות של שחקניהן הלכו אלה לדו-קרב פנדלים כשלא הצליחו להכריע את התוצאה על כר הדשא.

בני יהודה שהדיחה את אותה מכבי ת"א שניצחה בגמר בפנדלים לפני שנתיים, בשלב חצי הגמר, עשתה זאת שוב הפעם כשכבשה את כל בעיטות הפנדלים שלה ובסיום גברה על מכבי נתניה בדו-קרב פנדלים בתוצאה 5:4.

בני יהודה זוכה בפעם הרביעית בתואר הגביע. נתניה? זו עדיין לא מצליחה לשחזר את הזכיה ההיסטורית שלה בגביע מלפני 41 שנים, אז זכתה בו בזכות ניצחון על אותה בני יהודה. הערב הנקמה הוגשה מהנקודה הלבנה.

שנה שלישית ברציפות בהארכה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il