מינוי חדש באיגוד ישיבות ההסדר

אורי פינסקי, מנכ"ל ישיבת רמת גן בשני העשורים האחרונים נבחר לתפקיד רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר החדש, ויחליף בתפקיד את מולי יסלזון.

ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ט

מינוי חדש באיגוד ישיבות ההסדר-ערוץ 7
אורי פינסקי
צילום: דוד שטיין, עין טובה

אורי פינסקי (42), מנכ"ל ישיבת רמת גן בשני העשורים האחרונים ותושב העיר רמת גן, התמנה לתפקיד רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, ויחליף בתפקיד את מולי יסלזון שכיהן כרמ"ט האיגוד בארבע וחצי השנים האחרונות.

בין התמורות שביצע יסלזון לאורך השנים ניתן למנות עידוד מסגרות לאנשים עם מוגבלויות בישיבות ההסדר, ליווי חיילים בבסיסים וחיזוק לימוד הצורה בצבא, הסדרת מעמד הישיבות בכנסת ופרויקט סיום הש"ס לרגל 70 שנה למדינת ישראל.

פינסקי, נשוי לאורית ואב לשבעה ילדים הוא בוגר ישיבת ההסדר רמת גן, שירת בקרבי במסגרת מסלול הסדר, ואף למד בישיבה כאברך לאחר השירות הצבאי. בעשורים האחרונים זכה פינסקי לעבוד תחת הנהגתם של בכירי הרבנים בציונות הדתית, בהם נשיא הישיבה ורבה הראשי לשעבר של רמת גן הרב יעקב אריאל, ראש הישיבה ומייסד ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא, וראש הישיבה הרב בן-ציון אלגאזי.

פינסקי הוא בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. בנוסף, הוא בוגר לימודי הוראה וייעוץ ארגוני ואף עסק בעבר בייעוץ ארגוני עבור המגזר העסקי ומלכרי"ם. במסגרת תפקידו בישיבת רמת גן הוביל פינסקי את בניית קמפוס הקבע של הישיבה כמו גם את ייסודו של כנס 'בכל לבבך' שמושך אליו מדי קיץ אלפי משתתפים ונחשב לאחד מהכנסים השנתיים הגדולים המתקיימים בציבור הדתי.

כמו כן, משמש פינסקי ב-15 השנים האחרונות כחבר ועדת הכספים של איגוד ישיבות ההסדר בהתנדבות. "אני מבקש להודות לראשי הישיבות חברי מועצת האיגוד על האמון ועל הבחירה בי להיות שליחם הנאמן בעבודת הקודש, לרומם קרנה של תורת ארץ ישראל באמצעות חיזוק ופיתוח ספינת הדגל של הציונות הדתית - ישיבות ההסדר", ציין הבוקר פינסקי.

"אין ספק שמדובר במלאכה מורכבת וכולי תפילה לקב"ה להצלחת המשימה, ולהיות שליחם הנאמן של מורי ורבותי ראשי הישיבות. אני מבקש בהזדמנות זו להודות מעומק הלב לרמ"ט היוצא מולי יסלזון על עבודתו המסורה ותרומתו הגדולה לפיתוח וקידום האיגוד וישיבות ההסדר בשנים האחרונות, ולאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

משפחת פינסקי הינה משפחה מוכרת בציבור הדתי לאומי. אשתו אורית מנחה ויועצת הורים ותיקה וממנהלות מרכז שפר. אביו יהודה ואמו רבקה כיהנו בתפקידי ניהול בכירים באגפי החינוך החרדי והדתי-לאומי במשרד החינוך. לאחרונה, מונה אחיו הגדול של אורי, ראובן, לתפקיד מנכ"ל השירות הלאומי-אזרחי.

ממועצת רבני איגוד ישיבות ההסדר נמסר: "אנו מברכים את אורי פינסקי על מינויו לראש מטה איגוד ישיבות ההסדר. אנו סמוכים ובטוחים שאורי ימשיך את תנופת העשייה הגדולה, ויסייע למועצת רבני האיגוד להמשיך ולהצעיד את מפעל ישיבות ההסדר, לבנותו ולשכללו לתפארת עולם התורה ומדינת ישראל ואנו מייחלים להצלחתו. חברי המועצה מבקשים לשוב ולהודות למולי יסלזון על שנים של שותפות ועשייה ברוכה גדולה ומסורה לטובת עולם התורה בכלל ועולם ישיבות ההסדר בפרט".