צ'ק התשלום
צ'ק התשלום צילום: ארגון חוננו

הוואקף שילם לצעיר יהודי כ- 10,000 ש"ח פיצויים לאחר שהותקף על ידי איש וואקף, זאת לפי פסיקת בית משפט השלום בירושלים.

התשלום בוצע באמצעות המחאה (צ'ק) החתומה על ידי 'הנהלת הוואקף והעניינים האסלאמיים, ירושלים', אשר נמסרה לעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו עבור הצעיר היהודי.

נזכיר כי התקיפה אירעה לפני כשנתיים, כאשר השתתף התובע בסיור בהר הבית, במהלכו השתחווה. שוטר שהיה במקום הרימו מהקרקע ובעודו אזוק ניגש איש הוואקף ובעט בבטנו.

הבעיטה תועדה על ידי אחד מחברי הקבוצה שנכחו במקום. איש הוואקף שתקף, פאדי באכר, המתגורר בשכונת א-טור בירושלים, נעצר על ידי השוטרים במקום.

הצעיר היהודי תבע את איש הוואקף, והאחרון הורשע בגין 'השפלה ופגיעה בתובע בשטח ההר, וניצול לרעה של תפקידו על ידי פגיעה והטלת מורא על העולים להר הבית'. כאמור, שופט בית משפט השלום בירושלים, אופיר יחזקאל, פסק כי על איש הוואקף לפצות את הצעיר בכ-10,000 ש"ח ובהוצאות המשפט, אשר שולמו לאחרונה על ידי הנהלת הוואקף.

עורך הדין חיים בלייכר מארגון 'חוננו', המייצג את הצעיר היהודי, הדגיש כי אין לאנשי הוואקף כל סמכות בשטח ההר מול היהודים, בוודאי שאין להם הסמכות לתקוף אותם, ובאם יש להם טענה על המסיירים בשטח ההר – עליהם לפנות לשוטר במקום.

בנוסף אמר עו"ד בלייכר, "בשבועות האחרונים אנו עדים למאבק המתמשך על הריבונות הישראלית בהר הבית בבירת ישראל. האויב ואנשי הוואקף פועלים תדיר כדי לפגוע בעולים להר ובריבונות במקום. הגדיל לעשות איש הוואקף שתקף את המתפללים בטענה שהוא פועל להשליט סדר במקום. לצערנו אנו האזרחים והארגונים הוולונטריים נאלצים לפעול היכן שהמדינה מתנהגת ברפיסות, וחרף זאת שהמשטרה נמנעה מלהגיש כתב אישום נגד התוקף הגשנו תביעה אזרחית, וכאמור בפסק הדין התוקף חויב בתשלום פיצויים. הגיע הזמן שהמדינה תחל לפעול באופן ריבוני כנגד האויב ושליחיו גם בהר הבית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו