גרינבלט עם ראשי הקונגרס
גרינבלט עם ראשי הקונגרסצילום: שחר עזרן

הממשל האמריקני מתקדם במאמצים לקידום תכנית השלום בין ישראל לפלסטינים, כך אמר ג'ייסון גרינבלט, שליח נשיא ארה"ב למזרח התיכון אשר נאם בפני חבר הנאמנים של הקונגרס היהודי העולמי.

בוועידה שהתקיימה בקנדה השתתפו מנהיגי יהדות התפוצות מכ-80 מדינות, ומטרתה היא להעלות לסדר היום את אתגרי העולם היהודי ולהצביע על מספר החלטות מדיניות.

גרינבלט אמר לחברי הועידה: "אנו יודעים כי האתגרים העומדים בפנינו להגעה להסכם שלום הינם רבים מאוד ... אנו מקווים להגיע להסכם מקיף, ואם לא ניתן להשיג זאת, אז לנקוט בצעדים חיוביים שיסייעו גם לפלסטינים וגם לישראלים באזור.

"צוות המשא ומתן האמריקני היה בקשר עם הפלסטינים, הישראלים והאירופאים'', אמר גרינבלט, והוסיף כי מועד פרסום התכנית הכי מוקדם יהיה רק לאחר הקמתה של ממשלת ישראל החדשה, ורק לאחר חגי הרמדאן ושבועות. "לא נוכל לקיים את העסקה אלא אם כן שני הצדדים ירצו בה", אמר.

"אני רוצה להאמין שעם ישראל וממשלת ישראל מכירים בכך שלא היה ידיד גדול יותר לישראל מאשר הנשיא טראמפ... התוכנית שלנו לא תתפשר על ביטחונה של ישראל. על הישראלים לבחון זאת מתוך הבנה כי יש להם חבר יקר בבית הלבן. התוכנית הזאת מגיעה מחבר קרוב", הוסיף גרינבלט.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, אמר "שמחנו לארח את ג'ייסון גרינבלט בפורום חשוב זה, אשר מייצג את הקהילות היהודית ברחבי העולם. בהגעתו, הוכיח גרינבלט כי יש חשיבות עליונה לקשר בין יהדות התפוצות לבין מדינת ישראל.

''אנו מעריכים מאוד את תרומתו הרבה של גרינבלט למען מדינת ישראל ולקידום תהליך השלום. ממשלת ארה"ב בהובלתו של הנשיא טראמפ מוכיחה שוב ושוב כי היא בת ברית אמיתית של העם היהודי ברחבי העולם ושל מדינת ישראל''.