צ'ילה
צ'ילה צילום: iStock

מטייל ישראלי בן 33 נפטר הבוקר (שישי) מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה במהלך טרק בצ'ילה שבדרום אמריקה.

המטייל נקלע לסופת שלגים ונפל באזור הר געש בשמורה מקומית בצ׳ילה. הוא שלח אותות מצוקה לוויינים וצוות חילוץ רגלי הגיע למקום ופינה אותו במצב קשה לבית חולים מקומי. שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

קונסול ישראל בצ’ילה שסייע במאמצי החילוץ בשטח והמחלקה לישראלים בחו״ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, פועלים להבאת גופת הישראלי לקבורה בארץ.

המטייל הישראלי נפצע ושיגר קריאות מצוקה באמצעות מכשיר טלפון לווייני של חברת Rescue One. הוא חולץ על ידי צוותי חילוץ של חברת הביטוח הראל.

יוחאי ליליאור, מפקד צוות החילוץ של ''הראל'', מסר כי המטייל הישראלי נתקע לאחר שנפצע בשטח הררי גבוה ומושלג בשמורה Conguillío National Park והחל לטפס לעבר הר הגעש יאימה (Llaima) בתוואי שטח של גובה 3200 מטר ובטמפרטורה נמוכה מאפס מעלות.

בשל סופות השלגים באיזור, נתקע הישראלי, לאחר שנפצע במהלך הטראק והוא שיגר אותות מצוקה באמצעות מכשיר הטלפון הלווייני שהיה ברשותו. מיד לאחר קבלת אותות המצוקה ניסה צוות החילוץ של הראל ליצור קשר עם המטייל, אך ללא הצלחה. מאחר ולא היה מענה מצידו, ובשל תנאי השטח ותנאי מזג האוויר, הוחלט בחברת הראל לשגר באופן מיידי צוות חילוץ מיוחד המגובה במסוק.

צוות החילוץ הרגלי שנשלח, עשה את דרכו בתנאי מזג אוויר קשים, סופות שלגים ודרכים חסומות. לאחר הליכה ארוכה נתקל הצוות בקיר שלג, במרחק אווירי של קילומטר וחצי מהנקודה שבה נשלחו קריאות המצוקה ולא יכול היה להמשיך ולהגיע למטייל.

למרות זאת, המשיך הצוות ונע באיזור הררי קשה, מושלג ובתנאי מזג אוויר קשים ביותר, שהקשו עוד יותר על התנועה. במקביל יצא מסוק במטרה לנסות ולאתר את הבחור הישראלי, וזאת בשל החשש שהתעורר כי אם הבחור לא יימצא הוא עלול להיקבר תחת ערימות השלג הכב שירד באיזור. לאחר שעות של הליכה בתנאים קשים הוא נמצא במצב קשה ביותר ופונה על ידי צוות החילוץ. כאמור, מותו נקבע בבית החולים.

ביום ראשון האחרון נהרגה אישה ישראלית ושלושה ישראלים נוספים נפצעו בהתהפכות רכב בפורטוגל. הפצועים פונו לבית החולים בליסבון. התאונה התרחשה בכביש A1 המחבר בין הבירה ליסבון לעיר פורטו שבצפון פורטוגל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו