גיא פלג
גיא פלג צילום: משה שי, פלאש 90

גיא פלג, פרשן משפטי בחדשות 12 ומגיש ברדיו 103fm, סיפר על התמודדות מערכת המשפט עם חוק החסינות שעליו מדברים בקאוליציה ועשוי למנוע העמדה לדין של ראש הממשלה נתניהו.

"במשרד המשפטים מנסים ככל יכולתם ללכת אחורה משום שהצעת החוק עוד לא הוגשה", הסביר גיא פלג לניסים משעל ב־103fm.

''מה גם, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כלל לא נמצא בארץ אלא בביקור עבודה ביפן, כך שבפרקליטות טרם נשמעו אמירות יוצאות דופן על החוק שראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לקדם.

"את הפרקליטות מעניין מה תהיה עמדתו של היועץ המשפטי בעניין הצעות החוק שתוגשנה - אם תוגשנה". אולם בשל העובדה שעדיין לא מונה שר משפטים, לא מתייחסים שם "לתינוק שלא נולד", הבהיר.

חשיפת תמלילי נתניהו-מוזס

השבוע חשף פלג את תמלולי השיחות בין נתניהו לבין נוני מוזס בתיק 2000. מה הם הממצאים החדשים, אם בכלל, שעלו מהשיחות? פלג הסביר כי "בשונה ממה שחשבנו עד לחשיפה הזאת, יש ביניהם ערוץ מאוד פעיל משנת 96', כך מוזס מספר.

"באותן הקלטות משנת 2014 נתניהו טען בפני מוזס שאצלו ב'ידיעות אחרונות' יש עיתונאים מאותרגים. לא שמעתי את מוזס אומר 'על מה אתה מדבר? מה זה הקשקוש הזה? זו אגדה'. להפך, מוזס זורם איתו בשיחה ואמר לו 'מה פתאום? הנה אחד כבר לא מאותרג'". אותו אדם שלא אותרג יותר היה, ככל הנראה, נפתלי בנט.

"מצאנו את הפוסט שבו בנט אמר דברים מאוד קשים - 'ynet ירו לי כדור רעל בראש', וזה בדיוק ממקם אותנו בין הפגישה הראשונה לפגישה השנייה. ראש הממשלה ונוני אמרו שהשיחות האלה הן שיחות בטלות, אבל אנחנו רואים שנעשה מעשה - והרי נתניהו אמר למוזס שיש לו בעיה עם שני פוליטיקאים שלטענתו מאותרגים, ומיד עלתה כותרת איומה נגד נפתלי בנט".

שקלת לשדר את השיחות ביניהם עם הסאונד או שאסור?
"נו, מה אתה חושב? יש תחושה או הבנה שביום שמשרד המשפטים מעביר את חומר החקירה לחשודים הוא מכנס מסיבת עיתונאים או שולח הודעה לעיתונות שבה יש את כל חומר הראיות. זה לא המצב. המצב האמיתי הוא שמשרד המשפטים לא מעביר את חומר הראיות, וסנגור לא אמור לתת לעיתונאים חומר שפוגע במרשו. לכן, כל העיתונאים שעוסקים בתחום הזה בעצם מתעסקים בעיקר או רק בניסיון להביא עוד ועוד חומרים.

"אם היו לנו את ההקלטות עצמן או אילו יכולנו לשדר אותן היינו משדרים מזמן. אנחנו עושים מאמצים".