ג'ייסון גרינבלט
ג'ייסון גרינבלטצילום: יונתן סינדל

"התקציב שהרשות הפלשתינית מקצה על מנת ליישם את מדיניות ה'רצח תמורת תשלום' שלה גדול בהרבה מה־8 מיליון דולר בחודש שהיא חייבת לבתי החולים במזרח ירושלים"כך קובע בראיון ל'ישראל היום' שליחו של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט.

לדבריו "אם הרשות הפלשתינית הייתה חדלה ממתן העדיפות למחבלים ולמשפחותיהם, היא היתה יכולה לכסות ללא כל קושי את העלויות של מערכת הבריאות".

בדברים אלה מגיב גרינבלט לטענותיהם של גורמים בתקשורת הישראלית שמחו על כך שארה"ב פגעה במימון מערך בתי החולים והמרפאות במזרח ירושלים.

טענות אלה נשמעו בעקבות החלטת הממשל האמריקני לאחרונה לפגוע משמעותית בסיוע שמקבלים הרשות הפלשתינית וארגונים פלשתיניים בשל המשך התעקשותו של יו"ר הרשות אבו מאזן להמשיך במדיניות של תשלום משכורות ותגמולים למחבלים ולמשפחותיהם. הצעדים האמריקניים אף עוגנו בחקיקה מיוחדת בקונגרס.

גרינבלט סבור כי "על כל הפלשתינים לדעת שהם אינם מקבלים גישה למערכת בריאות איכותית בגלל שהרשות הפלשתינית החליטה שיותר חשוב לתמוך במחבלים. המצוקה התקציבית של בתי החולים איננה בגלל ארה"ב. מי שגרם לה היא הרשות הפלשתינית, שבמשך שנים מעבירה את הכספים שלה לתוכנית המבחילה 'רצח תמורת תשלום' ועושה שימוש לקוי בכספי הרשות בתחומים נוספים. אנחנו לא מתכוונים לקחת חלק במימון מערכת כזאת".