קנדית פרו פלסטינית לגוגל: הסירו כתבה שפורסמה עלי בערוץ 7

נשיאת ארגון הסברה פרו פלסטיני מקנדה לא אהבה את פרסום דברי ההסתה שהיא מפרסמת בפייסבוק וביקשה למחוק אותה מהרשת.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ט

גוגל ופייסבוק
גוגל ופייסבוק
צילום: ISTOCK

עלאא חמדאן, נשיאת ארגון ההסברה הפרו פלסטיני "סולידריות למען זכויות האדם של הפלסטינים" הפועל בקנדה, פנתה למנוע החיפוש גוגל ודרשה להסיר כתבה המתארת את ההסתה שלה נגד ישראל שפורסמה בערוץ 7.

בכתבה, שפרסמה העיתונאית דלית הלוי בשנת 2014, הובאו דיווחים על פוסטים מסיתים שכתבה חמדאן.

כך לדוגמא היא פרסמה בפייסבוק פוסט על תמיכה בהשלכת אבנים על יהודים. "זה הנשק שלי בו אני אשחרר את עמי. באמצעותו אני אומר לעולם מי הוא הפלסטיני ועד כמה הוא אמיץ. הילדים של פלסטין נקראים ילדי האבנים, כיוון שהנשמות שלנו, ההתנגדות, הדם והחיים קשורים לאבנים, הם (האבנים) הדבר היחיד שמחזיק אותם בחיים", כתבה.

בסטטוס אחר היא כותבת, "אני נולדתי להיות הלוחמת הפלסטינית הבאה. ברחם שלי הייתה לי אבן ביד ודגל פלסטיני ביד השנייה ועתה אני נשבעת שכל נשימה שאנשום תהיה נשימה של התנגדות... היו אפוא מודעים לקיומי. גופי ונשמתי מוכנים להילחם ולמות. ואם אתה רואה את הדם שלי יוצא מגופי אנא חייך והשמע קריאת שמחה, כיוון שרק אז אני אשכב בשלום בזרועותיה של אימי. האדמה הזו תהיה גאה שהתינוקות הפלסטינים נולדים גברים והנשים מוכנים לשפוך את דמם".

חמדאן, שלא היתה מרוצה כנראה מהפומבי שניתן לדבריה, פנתה למנוע החיפוש הגדול בעולם וביקשה להסיר ממנו את הקישור לכתבה שפורסמה אודותיה בערוץ 7.

יצוין כי היא הצליחה להסיר רק תוצאות במדינות אירופה וכך - בארצה שלה - מי שמחפש את שמה עלול להיתקל בסבירות גבוהה בכתבה המספרת את מעלליה.