דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

מבקריו של נשיא ארה"ב רותחים מזעם: איל התקשורת לשעבר, קונרד בלאק, קיבל חנינה מלאה מהנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ.

קונרד בלאק הורשע לפני שנים בהונאת רשויות המס, ואף ריצה בפועל עונש של שלוש שנות מאסר.

החנינה הנשיאותית אינה בעלת משמעות במקרה של בלאק שסיים זה מכבר לרצות את עונשו, אך יש לה משמעות של טיהור שמו של האיש שהורשע על ידי מערכת המשפט האמריקאית.

החלק המעניין בסיפור הוא שרק בשנה שעברה פרסם בלאק, לשעבר הבעלים של מספר עיתונים מובילים בעולם, כמו גם של ה'ג'רוזלם פוסט' הישראלי, ספר ביוגרפי, המתאר את כהונתו של טראמפ כנשיא ארה"ב בצבעים מחמיאים.

בלאק לא הסתיר את אהדתו הגדולה לטראמפ, ואפילו כשהעניק לספרו שם, בחר לעשות זאת באופן שאינו משתמע לשני פנים, וכך קרא לספר: 'דונלד ג'יי טראמפ – נשיא שאין כמוהו'.

האהדה של בלאק לטראמפ לא החלה רק לאחר שנבחר לתפקיד, וכבר שנתיים קודם לכן כשטראמפ היה רק בהיערכות לקראת התמודדות בפריימריז הרפובליקני, כבר פרסם בלאק טור במגזין 'נשיונל ריוויו', תחת הכותרת 'טראמפ הוא הבחור הטוב". טראמפ הגיב אז למאמר והודה לבלאק בפרסומיו, כשהוא מבטיח לו: "לא אשכח זאת".

מבקריו של טראמפ טוענים כי אין זו הפעם הראשונה בה הוא מעניק חנינה לאנשים שמזוהים עמו פוליטית ושאהודים עליו בזכות שיתוף הפעולה שלהם עם האג'נדות שלו.

כך למשל חנן בעבר שריף שחקר בזמנו את סוגיית לידתו של אובאמה מחוץ לגבולות ארה"ב, סוגיה שטראמפ עסק בה רבות והשתמש בה כדי לנגח את אובאמה עוד בתקופת הכהונה הראשונה שלו כנשיא. הם מצביעים על מספר מקרים דומים אחרים, וטוענים כי טראמפ משתמש בסמכויות המוקנות למוסד הנשיאות כדי לסייע לחברים.