"חייבים לעצור את הגב של המחבלים"

בארגון 'עד כאן' תוקפים את ארגון השמאל הקיצוני "המוקד להגנת הפרט", בעקבות הסיוע שהוא מעניק למחבל מוניר רוג'יב נגד שלילת תושבותו.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ט

תוקף. גלעד אך
תוקף. גלעד אך
צילום: עצמי

ארגון 'עד כאן' תוקף הבוקר (ראשון) בחריפות את ארגון הסיוע למחבלים – 'המוקד להגנת הפרט', המייצג מחבלים ומשפחות מחבלים בפני בג"ץ.

הרקע למתקפה הוא פעילותו של המוקד בימים האחרונים נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי אשר החל בהליך לביטול רישיון ישיבת הקבע בישראל של המחבל מוניר רוג'יב.

המחבל רוג'יב, ערבי ישראלי תושב חיפה, הורשע בסיוע בתכנון הפיגוע הקשה בעיר בקו 37 בשנת 2003 בו נרצחו 17 ישראלים, ביניהם אב ובנו ותלמידות ותלמידי בית ספר רבים. לאחרונה החל השר דרעי בהליך שלילת אישור רישיון ישיבת הקבע של המחבל בישראל.

מי שפנו לאחרונה לשר, ופועלים על מנת למנוע את ההליך הם אנשי המוקד להגנת הפרט, ארגון המסייע למחבלים ובני משפחותיהם. במכתב שנשלח לשר דרעי בידי עו"ד בנימין אחסתריבה מהמוקד להגנת הפרט דרש הארגון מהשר לשוב בו מכוונתו לשלול למחבל את ההיתר לשהות בישראל.

בין השאר ציינו במוקד כי השלילה איננה מידתית "האם לא די בשלילת חרותו? צעד כה חריף ואכזרי של שלילת מעמד, בנוסף לעונש הפלילי שהושת עליו, מהווה חצייה של סף אל עבר חוסר מידתיות" כתבו במוקד לשר.

בארגון עד כאן תקפו את המוקד בעקבות הסיוע למחבל, "יש לשים סוף לפעילות האנטי ישראלית של המוקד להגנת המחבלים. מדובר בארגון ש-85% ממקורות המימון שלו הם ממדינות זרות ומהאיחוד האירופאי. לא יתכן שמדינות כמו שוויץ, נורבגיה, דנמרק ועוד יפגעו בחוסנה של ישראל וביכולתה להילחם בטרור".

מנכ"ל 'עד כאן' גלעד אך הוסיף, "מדובר בארגון שעל ידיהם של המחבלים שנעזרים בו דם של מאות יהודים שנרצחו ונפגעו בפיגועים קשים ביותר, הארגון לא בוחל ומסייע למחבלים אשר ביצעו את הפיגועים המבחילים ביותר. המוקד להגנת הפרט מתייצב להגנה על המחבלים בכל פעולה שמדינת ישראל מקדמת בשביל להגן על עצמה מפני הטרור האכזר המופנה כלפי אזרחי המדינה, פעילות הארגון מסייעת למחבלים ולארגוני הטרור, ומסכנת את כל אזרחי ישראל. חייבים לעצור את הגב של המחבלים ויפה שעה אחת קודם".

נזכיר כי לאחרונה סייעו במוקד להגנת הפרט גם למשפחתו של המחבל אשר רצח את הנערה אורי אנסבכר הי"ד בסמוך לירושלים. במוקד הגישו עתירה כנגד כוונת צה"ל להרוס את בית המחבל, עתירה שנדחתה ע"י בג"צ.