הנחייה לבכירי צה"ל: רק אייפון

קצינים בדרגת אלוף משנה ומעלה החליפו את המכשירים הצבאיים שברשותם ל-iPhone. הסיבה: רמת האבטחה גבוהה יותר מאשר במכשירים אחרים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ט | עודכן: 10:12

אייפון
אייפון
צילום: ISTOCK

מחלקת ביטחון המידע בצה''ל החליטה כי קצינים בכירים יצטיידו בטלפונים ניידים מסוג iPhone בלבד, מאחר שרמת האבטחה שלהם גבוהה יותר מאשר במכשירים האחרים.

לערוץ 7 נודע כי קצינים בדרגת אלוף משנה ומעלה קיבלו הנחייה להחליף את המכשירים הצבאיים שברשותם ל-iPhone תוצרת Apple. קצינים שלא עשו זאת עד כה, יתבקשו לעשות זאת בתקופה הקרובה.

נדגיש כי ההנחייה לא נוגעת לטלפונים פרטיים שנרכשו על ידי הקצינים אלא רק לטלפונים המסופקים להם מצה״ל.

ההחלטה התקבלה לאחר הערכת האיום על אוכלוסיית המפקדים הבכירים, לצד ניתוח הניסיונות של גורמים עוינים לנצל את מכשירי הטלפון של בכירי צה''ל, לנסות לחדור אליהם ו'לשאוב' מידע מסווג על הפעילות הצבאית.

מחלקת ביטחון המידע של צה''ל היא למעשה מערך באגף המודיעין שפועל למניעת דליפה של מידע צבאי מסווג לגורמים לא מוסמכים. המערך עוסק בחקר מודיעין אויב, בביצוע תחקירים ביטחוניים, באבטחת מידע מסווג, ובפעולות אכיפה והסברה בתחום אבטחת המידע.

מדובר צה''ל נמסר כי ''חיילי צה״ל ומשרתי הקבע זכאים לבחור את מכשיר הסלולר הפרטי שלהם על פי העדפותיהם וצרכיהם האישיים. צה״ל עוקב אחר ניסיונות התקיפה ומעדכן את ההנחיות ומענה ההגנה במרחב הסייבר בהתאם''.