מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ'
מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון ליב"ה תקף היום (שני) את החלטת מנכ"ל הכנסת בנושא שינוי היחס של הכנסת לבני זוגם של ח"כים חד מיניים.

"לא יתכן שפקיד עובד מדינה שאיננו נבחר ציבור מחליט על דעת עצמו לשנות את מדיניות בית הנבחרים של עם התרבות, המוסר והרוח ולהחליט עבורנו מהם הערכים שלנו", ציינו בארגון.

בליב"ה הוסיפו, "אנחנו קוראים לאלו שהעם בחר בהם לקחת את המושכות לידיים ולא לתת לפקידים, בכירים ככל שיהיו, לעשות במוסדות השלטון כבתוך שלהם ולנסות לפגוע בערכי הנצח של העם".

"בבחירות שוב הוכח כי רוב העם מחובר לערכים הנורמליים של האנושות ושל עם ישראל והוא לא יתן לאף אחד להשתלט לו על עולם הערכים", הדגישו בארגון.

הבוקר דווח כי מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ', הורה לכל מחלקות מינהל הכנסת להיערך לשינוי מדיניות בכל הנוגע לבני זוג של חברי הכנסת. זאת בעקבות מחאתו של חבר הכנסת החדש איתן גינזבורג (כחול לבן) שנדרש לחתום על טופס 'ידוע בציבור' על מנת לזכות את בן זוגו בהכרה ככזה.

על פי דיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' כחלק מהליך קליטתו בכנסת נדרש גינזבורג לחתום על תצהיר "ידועים בציבור", אך משראה שעליהם להצהיר כי הם מקיימים חיי משפחה "כבעל ואישה" סירב לחתום על הנוסח ופנה ללשכה המשפטית של הכנסת, ביקש שישנו את הנוסח ונענה על ידי אנשי הלשכה המשפטית ששינו את הנוסח מ"בעל ואישה" ל"בני זוג".

בעקבות הפניה החליט מנכ"ל הכנסת להורות למחלקות השונות להיערך לשינוי ביחס הכולל לבני זוג להט"בים של חברי כנסת. "הכנסת היא בית העם וככזאת אנחנו צריכים לפעול ולא רק לדבר. אני לא רואה בזה משהו טכני, זאת בהחלט אמירה מהותית, ולא נתקלתי בכל התנגדות שהיא", מצוטט המנכ"ל בעיתון.

על פי המהפכה שהנהיג המנכ"ל, בני זוג להט"בים של ח"כים יופיעו מעתה ברישומי הכנסת באופן זהה לבני ובנות הזוג של הח"כים הסטרייטים. בין היתר הם יקבלו אישור כניסה קבוע למשכן הכנסת, יוזמנו רשמית לטקסים ולאירועים של מדינת ישראל כבני זוג של חברי סגל א' ויורשו לנהוג במכונית שהכנסת מעמידה לרשות הח"כ. בנוסף, הכנסת תשנה את הנוסח בטפסיה הרשמיים ל"בני זוג" ותסיר את המינוח "בעל ואישה".

לדברי סחרוביץ' "אין מדובר בהובלת מהלך טכני. מדובר באמירה משמעותית של כנסת ישראל, הן עבור נבחרי הציבור שלה ובאמצעותם לציבור גדול ונחשב בקרב תושבי ישראל, שהכנסת היא ביתם במלוא מובן המילה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו