"המשרד לענייני אסירים מבצע פיגועים"

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני בעקבות תפיסת חוליית המחבלים: "שוב הוכח שהנהגת ערביי יהודה ושומרון מעודדת טרור".

ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ט

חננאל דורני
חננאל דורני
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, מתייחס בצהריים (שני) למעצר בכיר הרשות הפלסטינית שהיה מעורב בביצוע פיגועי הירי באזור בית אל: "שוב הוכח שהרש"פ מעודדת טרור"

"עכשיו רואים שלא מדובר רק בתשלום משכורות למחבלים ועידוד טרור, אלא המשרד לענייני אסירים ברש"פ עושה פיגועים בעצמו", ציין דורני.

לדבריו, "שוב הוכח שהנהגת ערביי יהודה ושומרון מעודדת טרור ומסכנת את חיי הישראלים כאן. מדינת ישראל נדרשת להפסיק את אישורי המעבר של בכירי הרשות ולעצור אותם לחקירה על עידוד והסתה לטרור.

"כמו כן, אני רוצה לשבח את שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל אשר הביאו היום למציאתם של המחבלים הארורים אשר ניסו שוב ושוב לרצוח יהודים. פעילות זו מאפשרת את שגרת החיים שלנו כאן", הוסיף.

מוקדם יותר הותר לפרסום כי מפקד גדודי חללי אל אקצא לשעבר זכריה זביידי מואשם בביצוע פיגועי ירי באזור רמאללה בשנה האחרונה.

זביידי ועורך הדין טארק ברגות נעצרו לפני כשלושה חודשים בחשד לפעילות טרור חדשה ועדכנית, על פי שב"כ, שפרטיה לא הותרו לפרסום עד עתה. לפי הודעת שב"כ שהתפרסמה היום, כי השניים ביצעו שני פיגועי ירי, ב-7 בנובמבר 2018 וב-5 בינואר 2019, לעבר אוטובוסים שנסעו סמוך לבית אל.

מהחקירה עולה כי השניים עשו שימוש במהלך הפיגועים ברכבו של זביידי - רכב שקיבל מהרשות הפלסטינית במסגרת תפקידו במשרד האסירים.

בנוסף, השניים הוציאו לפועל פיגוע ירי גם בדצמבר 2018, במהלכו ירו לעבר אוטובוס שעלה להתנחלות פסגות, אך לא הצליחו לפגוע בו, בשל תנאי מזג האוויר. בלילה שבו נעצרו זביידי וברגות, בפברואר האחרון, הם נערכו לבצע פיגוע נוסף שסוכל על ידי כוחות הביטחון.

עד היום זביידי לא הועמד לדין על העבירות החמורות שביצע באינתיפאדה השנייה, במהלכה היה אחראי לרציחתם ולפציעתם של ישראלים רבים, זאת בשל הסכם המבוקשים מ-2007. במסגרת ההסכם התחייב זביידי, יחד עם פעילי טרור נוספים, לחדול מפעילות טרור, ובתמורה ישראל הסכימה שלא למצות עימו את הדין.