הרשות הפלסטינית נגד ממשלת גרמניה

הרשות הפלסטינית תוקפת את החלטת ממשלת גרמניה להכיר ב-BDS כארגון אנטישמי: "החלטה מסוכנת ומעלימה עין מהטיהור האתני שמבצעת ישראל".

ניסן צור , ט"ו באייר תשע"ט

החלטה תקדימית בגרמניה
החלטה תקדימית בגרמניה
צילום: אייסטוק

ברשות הפלסטינית זועמים על החלטת ממשלת גרמניה כי ארגון החרם על ישראל, BDS, יוגדר כארגון אנטישמי

כזכור, ביום שישי אישר הפרלמנט הגרמני הצעת חוק הקובעת כי ארגון החרם על ישראל יוכנס לקטגוריית "ארגונים אנטישמיים" ולמעשה ייאסר על שיתוף פעולה עם הארגון בגרמניה.

בהודעה שפרסמה הרשות הפלסטינית נמסר, "מדובר בהחלטה מסוכנת מאוד. ההחלטה מוכיחה כי ישראל עדיין מטילה את סדר היום שלה על נציגי מדינות אירופאיות וסוחטת את הפרלמנט הגרמני באמצעות הטעות ההיסטורית שלו הקשורה לשואה. ההחלטה מעלימה עין מהעובדה כי ישראל היא מדינה המבצעת טיהור אתני וממשיכה בביצוע פשעים כנגד הפלסטינים ללא מתן דין וחשבון".

בנוסף, טוענים הפלסטינים בהצהרה שלהם כי "ההחלטה מנוגדת למשפט הבינלאומי ונוגדת את הלגיטימציה שלו. מדובר בהפרה בוטה של המדיניות וההחלטות של האיחוד האירופי. ישראל ותומכיה מחפשים תירוצים על מנת לפגוע או לעוות את תדמיתה של התנועה הפרו-פלסטינית לאור התפקיד החשוב שהיא ממלאת על הבמה הבינלאומית".

גם הליגה הערבית פרסמה הצהרה שדורשת מהפרלמנט הגרמני לבטל את ההחלטה שהתקבלה ביום שישי. מזכ"ל הליגה הערבית לענייני הפלסטינים, סעיד אבו עלי, אמר "ההחלטה נגד ארגון ה BDS היא מצערת, לא מוצדקת ומוטה לטובת ישראל. הפרלמנט הגרמני צריך לבטל את הצעד השגוי הזה ולתמוך בזכותו של העם הפלסטיני לשחרור".