נאום הבכורה של ח"כ משה ארבל ערוץ הכנסת

ח"כ משה ארבל מש״ס נשא הערב (שני) את נאום הבכורה שלו במליאת הכנסת.

"עומד אני כאן היום מעל במה חשובה זו, ומבקש בעצמי להישיר מבט אליכם אזרחי מדינת ישראל, ולהודות לכם על האמון שנתתם בי ועל הפיקדון שהפקדתם בידי, את הזכות והחובה לעמוד ולהיות משרת ציבור", פתח ארבל.

הוא ציין כי "מבחינתי זו הזדמנות לעשות כל יום את הדבר הכי גדול בעולם. כדברי רבי קלונימוס קלמן מפיאסצנה, ה"אש קודש" כפי שהיטיב לתאר תלמידו, מנקה הרחובות הידוע, הגיבן הקדוש מרחוב הירקון בתל אביב, את שאמר לתלמידיו מתוך האש במחנה אושוויץ: "הדבר הכי גדול בעולם הוא לעשות טובה למישהו אחר".

הוא דיבר על הצורך הדחוף לצמצום פערים בחברה הישראלית. "אחרי 71 שנים אנחנו צריכים לעשות הכל להמשיך לחתור לצמצום פערים בחברה, להאמין ולהפנים ללא קשר לקואליציה ואופוזיציה ששירותי בריאות, שירותי חינוך, שירותי רווחה, חייבים להיות שווים לכל נפש. שלחלוקה ההיסטורית של הכנסות בין רשויות מקומיות אין מקום ב-2019".

"אין שום היגיון בכך שילד בבאר שבע או בבית שאן או בפזורה הבדואית יקבל שירותי חינוך בריאות ורווחה באופן שונה מילד בתל אביב גבעתיים או בכפר שמריהו. עלינו לעשות הכל כדי שמחקר ה"זיפ קוד" לא יחול על ישראל לא בבריאות לא בחינוך ולא ברווחה", הוסיף ארבל.

"התחושה הקשה שליוותה אותי מהכרונולוגיה של העוני, היא זו שהביאה אותי לבניין זה, ומיד עם כניסתי כעורך דין מתחיל וכיועץ חקיקה של ח"כ יואב בן צור פעלתי רבות לקידום חקיקה לאימוץ דו"ח הועדה למלחמה בעוני, לביטול ריבית פיגורים לחייב משלם ועוד. יש לי חלום. בחלומי האופק של כל ילדי ישראל יהיה אינסופי. בו תהיה הזדמנות שווה לכל ילד לממש את עצמו ואת הפוטנציאל שלו, גם אם הוא נולד בחורה, בביתר עילית או בקרית שמונה", אמר ארבל.

הוא הדגיש כי "תושבי עיירות הפיתוח ותושבי הרשויות החלשות זכאים וראויים, דווקא בשם השוויון, לכל כלי שיוציא אותם ממעגל העוני, הן לכפל תמיכות, והן לתקצוב דיפרנציאלי בחינוך בריאות ורווחה, ההשקעה הממשלתית בפריפריה החברתית והגיאוגרפית חייבת להיות כזו שתביא לאורך זמן שינוי אמיתי. השקעה שתטפח מנהיגות ותעצים את התושבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו