כלא עופר
כלא עופר צילום: משה שי, פלאש 90

ארגון לביא חושף היום (שני) את הפינוקים שאותם מספק שב"ס למחבלים בבתי הכלא בישראל.

מדובר ברשימה של מאות מוצרים הכוללים מאות סוגי שוקולדים, עוגיות, חטיפים, סוגי שתיה ופינוקים שונים, שלחלקם לא זוכים אזרחים מן השורה.

בנוסף מספק שב"ס לאסירים שעוני ג'י שוק, נעלי טימברלנד, נעלי נייק, מוצרי חשמל של סוני, סוגי אפטר שייב ומגוון רחב של פינוקים ומותרות נוספים.

הנתונים התקבלו בארגון לביא הפועל למינהל תקין בישראל במסגרת בקשת חופש מידע אותה הגיש הארגון לשירות בתי הסוהר.

בלביא קיבלו מאות דפים בהם מפורטים אלפי סוגים של מוצרים כאמור, רובם מותרות ופינוקים אותם מאפשר שב"ס לאסירים הביטחוניים לרכוש בשרותי המכר בבתי הכלא.

ברשימה מפורטים גם כמויות הבשר וסוגיו אותם רכשו המחבלים בבתי הכלא השונים, מדובר בבתי הכלא - דמון, נפחא, עופר, מגידו, רמון, קציעות וגלבוע.

הרשימה גם מפרטת את סכומי העתק המגיעים למיליוני שקלים בהם רכשו האסירים את המוצרים.עוד עולה מהתשובות אותם קיבלו בלביא כי הרשות הפלסטינית ממנת מידי חודש לכל אסיר תושב הרש"פ בשב"ס 400 שקלים לרכישת מוצרים בחנויות המכר בבתי הכלא. כמו כן, מתברר כי שב"ס מתכנן לפעול בעניין ולצמצם את היקף המכירות.

מארגון לביא נמסר: "רק בישראל מחבלים נתעבים שרצחו יהודים זוכים לתנאי חמישה כוכבים, בשום מקום אחר בעולם לא מאפשרים לטרוריסטים מורשעים לחגוג כך, אנו קוראים לנבחרי הציבור להתערב ולעצור באופן מיידי את חגיגות השחיתות בשב"ס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו